Яке значення печінки

Печінка - це універсальна лабораторія організму, в якій протікають процеси розкладання окремих речовин на складові, виведення надлишків, токсинів і отрут, а також продукування ферментів. Значення печінки - велика, так як здоров'я всього організму залежить від цього органу.
Інструкція
1
Значення і роль печінки в життєдіяльності організму не можна недооцінювати. Без печінки людина може прожити не більше 2-х днів, причому лише короткий час перебуваючи в свідомості, а далі настає кома викликана інтоксикацією організму. Печінка є багатофункціональним органом, в якому протікають багато важливих процесів. Стан печінки безпосередньо впливає на всі структури організму, тому, коли спостерігаються будь-які патологічні порушення в цьому органі, їх видно навіть неозброєним поглядом. Люди з хворою печінкою мають проблеми зі шкірою, виглядають старшими за свої роки і сильно втомленими.
2
Печінка є головним бар'єром організму, що захищає його від токсинів і отрут. Печінка має здатність розпізнавати і фільтрувати отрути, а потім утилізувати їх і виводити з організму. Далеко не всі знають, що погана робота печінки є причиною прояви симптомів харчових і алкогольних отруєнь.Як правило, харчовими отруєннями, причому в важких їх формах страждають ті люди, у яких печінка була пошкоджена нездоровим способом життя або захворюваннями, притаманними цьому органу.
3
Утилізація шкідливих речовин - це не єдине завдання, яка була покладена природою на печінку. Цей орган займає не останню роль в обміні речовин і синтезі вуглеводів, жирів і білків. Печінка продукує ряд ферментів, в тому числі альбумін, холестерин, глобулін і і т.д. Альбумін є незамінною складовою, яка підтримує кров'яний тиск і доставку поживних речовин в усі тканини. Ферменти печінки також необхідні для того щоб клітини крові не просочувалися через стінки кровоносних судин. Крім того, багато ферментів, які виробляються печінкою, допомагають травленню і сприяють виведенню з їжі поживних речовин.
4
Крім усього іншого, печінка бере участь у розщепленні вуглеводів і перетворення їх в енергію, необхідну для роботи всіх тканин. Саме печінка регулює рівень цукру в крові і займається продукуванням холестерину, який є невід'ємним елементом будівництва всіх клітин організму.Холестерин, який виробляється піччю, приносить організму тільки користь на відміну від того, що потрапляє разом з їжею і не може повністю бути утилізований і виведений з організму.