Яке значення парламенту для суспільства

Роль парламенту в суспільстві - виявляти волю народу, приймати закони і впливати на процеси управління бюджетом, податками і глобальними змінами в країні. Парламент Росії складається з двох палат - верхньої і нижньої, що мають різні завдання в законотворчому процесі.
Інструкція
1
У країні, де передбачено поділ влади, парламент - це одна з гілок влади. Всього їх три: законодавча, виконавча і судова. Парламент є законодавчою владою, тому що тільки його представники мають право висувати на обговорення і приймати закони. Парламент - це представницький орган, тобто парламентарії представляють народ країни, його жителів, висловлюють їх волю і інтереси. Причому, парламент, на відміну від місцевих властей, представляє інтереси не якоїсь частини населення, скажімо, області або міста, а волю всієї нації.
2
Будучи загальнонаціональним законодавчим органом, парламент вирішує не приватні і другорядні проблеми, а бере активну участь у важливих питаннях життя суспільства, закріплюючи законодавчо глобальні зміни в країні. Парламент не тільки висуває на обговорення і приймає закони і поправки до них, а й приймає державний бюджет, здійснює контроль за його засобами, встановлює величину податків,встановлює терміни і правила обрання вищих осіб держави, наприклад президента, уряду, правила затвердження міністрів і прем'єр-міністра, обрання суддів.
3
Особливу роль парламенту можна відзначити в питаннях призначення імпічменту чинному президенту, винесення вотуму недовіри уряду, призначення амністії, проведення міжнародних угод, оголошення війни, встановлення миру.
4
Більшість парламентів країн світу має поділ на дві палати - верхню і нижню. Закони сучасної демократії вимагають, щоб хоча б одна з палат парламенту була виборною, тобто в ній перебували представники, яких обрало населення країни в різних регіонах. Члени нижньої палати парламенту називаються депутатами, члени верхньої - сенаторами.
5
У Російській Федерації парламент називається Федеральними зборами і складається з двох палат. Рада Федерації - це верхня палата парламенту, Державна дума - нижня палата парламенту. Рада Федерації складається з 170 призначаються сенаторів (по два від кожного суб'єкта федерації), тоді як Державна дума - з 450 виборних депутатів.
6
Сенс поділу парламенту на дві палати в тому, щоб приймати закони в кілька етапів. Спочатку законопроекти висуваються і обговорюються нижньою палатою парламенту, іноді проходячи для цього кілька читань. Якщо закон приймається нижньою палатою парламенту, він часто повинен пройти схвалення і у верхній палаті, тільки після цього закон може вважатися прийнятим і вступити в силу. Верхня палата парламенту має право втручатися в законодавчий процес тільки в тому випадку, якщо законопроект вносить зміни до конституції країни.