Які симптоми позаматкової вагітності

Позаматкова вагітність - одна з найпідступніших патологій в гінекології. Вона виникає в тому випадку, якщо запліднена яйцеклітина не проходить по маткових трубах до матки і прикріплюється до стінок придатків. Це неминуче призводить до розширення труб, що загрожує розривами, внутрішньою кровотечею і глибоким хірургічним втручанням. Уникнути цих вкрай небажаних наслідків дозволить своєчасне звернення до гінеколога, приводом для якого повинні стати наступні симптоми.

Біль в області живота


Як правило, яскравим симптомом позаматкової вагітності є різкі больові відчуття в нижній частині живота. Нерідко болі з'являються тільки з одного боку, що вказує на трубу, в якій розвивається не досяг матки плід. Різі можуть з'являтися при певному положенні тіла, ходьбі або фізичних навантаженнях.


Джерело болю - збільшується в розмірах плід, який розширює стінки маткових труб. З огляду на те, що ширина придатків по всій протяжності різниться, розміщення плоду впливає на те, на якому терміні з'являються болі. Залежно від розташування плода характерні болі можуть з'явитися з 5-го по 8-й тиждень позаматкової вагітності.Однак слід пам'ятати, що при шєєчной позаматкової вагітності болю можуть і не настати.


кровотеча


Нерідко позаматкова вагітність супроводжується кров'яними виділеннями. Практично незалежно від положення плода, його розвиток травмуючий впливає на навколишні органи, що призводить до крововтрати.


Слабка друга смужка


Як і звичайна, позаматкова вагітність визначається за допомогою тест-смужок. Як правило, обсяг гормонів у жінки, чий ембріон розвивається за межами матки, трохи нижче. При проведенні тестів це може виражатися в блідою другий смужці.


Не слід також забувати, що з кожним днем ​​кількість гормонів при позаматкової вагітності збільшується і в певний час доби обидві смужки на тесті можуть бути однаково яскравими.


критичні симптоми


Найбільш критичними симптомами позаматкової вагітності є різка безпричинна слабкість, втрата свідомості, сильне безперервна кровотеча з піхви, інтенсивні наростаючі болі в області живота, а також пітливість і блідість. У таких випадках необхідно негайно викликати швидку допомогу.


Симптоми позаматкової вагітності - що далі?


При появі перших симптомів позаматкової вагітності необхідно максимально швидко звернутися до гінеколога, який зробить дії для точного діагностування.


Найвірогіднішим способом вважається ультразвукове обстеження. Незважаючи на те що при подібних дослідженнях плід, розташований в придатках або черевної порожнини погано проглядається, лікар зможе переглянути матку і визначити - знаходиться в ньому плодове яйце чи ні.