Які симптоми викидня

Викидень є патологічне переривання вагітності в такому періоді, коли життєздатність і подальший розвиток плоду поза маткою неможливо. Його провокують запальні захворювання статевих органів, гормональні порушення, інфекції, аборти, а також вік старше 35 років. На жаль, викидень - явище нерідке. Щоб його уникнути, потрібно просто знати симптоми, щоб вчасно звернутися за допомогою до лікаря.
Кровотечі різної тривалості та інтенсивності в період вагітності служать сигналом для термінового звернення до гінеколога з тієї причини, що це може означати початок викидня. Іноді представниця слабкої статі просто спостерігає невеликі кров'янисті виділення у вигляді крапельок. Однак жінці, яка чекає на малюка, навіть при наявності таких слабких виділень вже слід потурбуватися.

Необхідно насторожитися і при виникненні больових відчуттів внизу живота, поперекової області. Особливо уважно необхідно ставитися до болів, які мають переймоподібний характер. Дані періодичні скорочення м'язів матки називаються підвищеним тонусом. Він характеризується твердістю живота на дотик і неприємним відчуттям скам'яніння матки.При появі тонусу рекомендується скористатися спазмолітиками, а при погіршенні стану варто негайно викликати швидку допомогу.

Які бувають викидні


Розрізняють неповний, повний і помилковий викидень. Неповний викидень полягає у виключенні тільки частини тканин плодового мішка, при цьому інша частина бластоціта залишається в матці. Саме вони призводять до розвитку кровотечі. У такому випадку жінці необхідно термінове хірургічне втручання, оскільки існує ймовірність виникнення внутрішньої кровотечі та інфекції.

Повним викидень називається тоді, коли абсолютно всі частинки плоду з плацентою були вигнані з маткової області. У такій ситуації чистка не потрібно.

Помилковим викиднем вважається завмерла вагітність, яка характеризується загибеллю ембріона, але при цьому вагітність триває. Загиблий плід здатний залишатися в матці протягом декількох тижнів. При підозрі на помилковий викидень слід провести ультразвукове дослідження, яке покаже, чи живий ембріон чи ні. У разі підтвердженої вагітності, що завмерла плід негайно видаляється з матки.

Як уникнути викидня


Бувають випадки, коли викидень можна запобігти шляхом призначення своєчасного і правильного лікування, враховуючи причини і характер ускладнень. При загрозливому викидень представниця слабкої статі проходить необхідне медичне обстеження і вживає призначені лікарські засоби. До них відносять вітаміни, седативні і знеболюючі препарати, гормони. Слід зазначити, що вагітній в обов'язковому порядку потрібно дотримуватися постільного режиму.

В даний період категорично забороняється займатися статевим життям. У разі появи кров'яних виділень жінку, яка очікує дитину, направляють у відділення патології для збереження вагітності і ретельного спостереження за станом здоров'я мами і плоду. Дотримання цих заходів дуже часто веде до появи на світ здорового малюка.