Які симптоми ВІЛ

ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) є інфекційним захворюванням, що вражає імунну систему. На даний момент захворювання є невиліковним, однак рання його діагностика дозволяє значно поліпшити якість життя хворого і максимально зменшити вплив вірусу на організм.

діагностика симптомівВІЛ-інфекція має досить тривалий інкубаційний період, під час якого часто не виникає ніяких специфічних симптомів. Саме тому діагностика ВІЛ найчастіше вдається лише на більш пізніх стадіях, коли імунітет людини значно пошкоджений.

загальне самопочуттяСеред ранніх ознак захворювання відзначається зниження загального самопочуття на тлі сильної втоми. Сам по собі симптом не є тривожним і може враховуватися лише при комплексній діагностиці захворювання. Сильна втома характеризується почуттям емоційного і фізичного виснаження навіть повноцінного нічного сну. Постійне бажання спати навіть з щоденним денним сном і бажанням уникнути фізичного або емоційного навантаження на тлі занепаду сил і є серйозною ознакою патологічного процесу в організмі.При цьому втома може тривати кілька тижнів або навіть місяців.

температураПостійне нічне потовиділення і підвищена температура тіла також є ознакою ВІЛ на фоні інших симптомів. При цьому найчастіше прояви виникають у хворих на простудні захворювання та грип, проте озноб, біль у м'язах, больові відчуття в голові і горлі можуть також стати ознаками і раннього ВІЛ.

Дані симптоми також можуть супроводжуватися запаленням лімфатичних вузлів. При цьому тканини лімфатичної системи на шиї опухають значно сильніше, ніж під пахвами або паху. Як і у випадку з іншими симптомами, запалення лімфовузлів може бути викликано грипом або застудою, що ускладнює діагностику.

інші симптомиНудота, блювота і діарея також є характерними для раннього зараження ВІЛ. При цьому розлади шлунково-кишкового тракту можуть бути тривалими і частими. Більш характерною ознакою інфікування є утворення численних виразок на слизових оболонках рота або геніталій. Всі симптоми можуть протікати на тлі різкого зниження ваги, лихоманки. Також показником можливого ВІЛ у людини може стати наявність венеричних захворювань.

На більш пізніх етапах у хворих інфекцією виявляються проблеми з дихальною системою. Наявність сухого кашлю, утрудненого дихання і постійного болю також часто вказує на наявність викликаного вірусом захворювання (наприклад, бактеріальної пневмонії). Довгий вплив вірусу викликає зміна структури нігтів. На поверхні нігтьових пластин можуть з'являтися лінії чорного або коричневого кольору, які йдуть по вертикалі або по горизонталі.