Які симптоми вітрянки у дітей

Вітряна віспа, більш відома як вітрянка, - вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом і зустрічається переважно у віці до 7-10 років. У більшості випадків хвороба переноситься легко, проте в ослаблених дітей можуть розвинутися серйозні ускладнення. Щоб уникнути поширення інфекції хвора дитина повинен бути негайно ізольований, а тому важливо знати і вміти вчасно розпізнати симптоми вітрянки.
Інструкція
1
Незважаючи на те що вірус вітрянки нестійкий у зовнішньому середовищі, він легко передається від інфікованої людини до які раніше не хворів здоровому. Найбільш уразливі дошкільнята та молодші школярі, а тому спалаху захворювання найчастіше зустрічаються саме в дитячих колективах. Вірогідність зараження при контакті з хворим на вітряну віспу становить 95%, проте перші ознаки захворювання проявляються далеко не відразу.
2
Спочатку вітряна віспа може маскуватися під звичайну застуду. Через 11-21 день після контакту з хворою людиною дитина може відчути легке нездужання, головний біль і першіння в горлі. Однак іноді ці симптоми слабо виражені або відсутні зовсім.Проте, дитина в цей період вже є заразним.
3
Через 1-2 дні після появи перших ознак інфекції виникає висип у вигляді рожевих плям округлої форми. Вони швидко поширюються по всьому тілу, стають опуклими, а потім на їх місці утворюються бульбашки з прозорою рідиною - так звані везикули. Дитина відчуває нестерпний зуд, а температура в цей період може підвищитися до 38-39 градусів.
4
Через 1-2 дня везикули лопаються і підсихають. На їх місці утворюються скориночки світло-коричневого кольору. Однак поява нових елементів висипу триває ще 5-7 днів, тому у дитини на тілі одночасно спостерігаються і червоні плями, і бульбашки з рідиною, і підсохлі скоринки. На обличчі і волосистої частини голови концентрація висипань як правило вище.
5
Температура нормалізується протягом тижня. Ще приблизно стільки ж часу потрібно на те, щоб відпали скоринки. До цього моменту дитина перестає бути заразним і може знову відвідувати дитячий колектив.
6
Якими б явними не були симптоми вітрянки, необхідно викликати лікаря і підтвердити діагноз. Щоб уникнути розвитку ускладнень лікування повинно проводитися під наглядом фахівця.