Які симптоми гонореї у жінок і чоловіків

Хвороби, які передаються статевим шляхом, доставляють багато неприємних хвилин хворому і його партнеру. Гонорея - загальне інфекційне захворювання, яке викликається гонококами Нейссера. Хвороба відноситься до "класики" венерології. Розглянемо, які симптоми гонореї у жінок і чоловіків.

Шляхи передачі гонореї


Гонорея передається майже виключно статевим шляхом. Інфікування може відбутися і при оральному сексі.


Застатеві зараження спостерігаються рідко, в основному у жінок. Можливе ураження слизових оболонок рота, шийки матки, кишечника і кон'юнктиви.


Поза людського тіла гонококк дуже швидко гине; забруднене гноєм білизна зберігає контагіозність до того моменту, поки не висохне.


У вологому середовищі гонококк зберігає вірулентність. При температурі 50 градусів протягом 5-6 годин він гине. Для діагностики гонореї використовують серологічні, бактеріоскопічні і молекулярно-біологічні методи.


Вродженого імунітету від збудників гонореї у людини не існує. У спадщину гонорейна інфекція не передається. Зараження відбувається при статевих зносинах з особою, хворим на гонорею.


Перші ознаки гонореї


У хворого через 3-5 днів, рідко раніше, а іноді трохи пізніше, з'являються відчуття печіння, різь при сечовипусканні, а потім і виділення з уретри, спочатку слизові, потім гнійні.


У виділеннях при дослідженні під мікроскопом знаходять гонококи. У жінок гонорея може тривалий час протікати безсимптомно, приймаючи хронічний характер.


симптоми гонореї


Ріжучі болі при сечовипусканні поступово наростають, в нічний час відбуваються болісні ерекції у чоловіків, з'являється загальна слабкість.


При прогресуванні хвороби уражається і задня частина уретри, що виражається частими позивами на сечовипускання і болями. Шкірні покриви набрякають і стають болючими.


Лімфатичні вузли значно збільшуються. У запущених випадках може наступити некроз і відторгнення тканин.


Іноді гострий уретрит може протікати майже безсимптомно, мляво, з незначними суб'єктивними відчуттями, з незначними виділеннями слизового або слизово-гнійного характеру. Хвороба може прийняти затяжний характер, що викликає різні ускладнення.


Форми перебігу гонореї


Зустрічаються і найгостріші форми гонореї, з бурхливими клінічними явищами.


При нераціональному лікуванні або самолікуванні гострий гонорейний уретрит може перейти в хронічний: хворий скаржиться на незначний біль, свербіння, різь, неприємні відчуття в сечівнику.


Статевий акт і вживання алкогольних напоїв загострюють процес. При несистематичний лікуванні гонореї можуть бути серйозні ускладнення.


лікування гонореї


У жінок гонорея часто призводить до безпліддя. Профілактика гонореї зводиться до використання якісних контрацептивів. Для лікування хвороби лікарі використовують антибіотики (цефтриаксон, азитроміцин, доксициклін).


До лікаря необхідно звернутися обом статевим партнерам для припинення повторного зараження і подальшого поширення захворювання.


Прогноз при своєчасному лікуванні сприятливий.