Які шанси російської збірної на Олімпіаді в Сочі

Вболівальники збірної Росії покладають великі надії на наших спортсменів на Зимовій олімпіаді в Сочі. Тим більше що підсумок попередніх зимових Олімпійських ігор у Ванкувері виявився, м'яко кажучи, нерадісним. Тоді російська збірна змогла завоювати всього три медалі вищої проби і навіть не увійшла в десятку найсильніших! Від наших олімпійців чекають своєрідною реабілітації в рідних стінах. Але реально це і які шанси нашої збірної?

У яких видах спорту наші позиції особливо сильні?З високим ступенем ймовірності можна припустити, що росіяни успішно виступлять в лижному спорті і біатлоні. Традиційно сильні наші спортсмени в хокеї і фігурному катанні. На досить високому рівні виступають росіяни в санні спорті, скелетоні, бобслеї. Останнім часом намітився серйозний прогрес і в ковзанярському спорті.

Все це, особливо з урахуванням вже згадуваного чинника рідних стін, який надає додаткову моральну підтримку спортсменам, дозволяє розраховувати на високі результати в цих видах спорту.

Гірськолижний спорт, фрістайл, керлінг ... Шансів мало!У багатьох інших видах спорту провідні позиції давно і міцно зайняті спортсменами ряду країн.Звичайно, спорт непередбачуваний, і бували випадки, коли визнаний фаворит поступався аутсайдеру. Але це все-таки відбувається досить рідко. Імовірність успішного виступу росіян в гірських лижах, стрибках з трампліну, або, наприклад, в такому екзотичному виді спорту, як керлінг, незважаючи на окремі успіхи в минулому, дуже мала. Те ж саме відноситься до фрістайлу, сноубордингу, шорт-треку і деяким іншим Олімпійських дисциплін.

Міністр спорту Російської Федерації В.Л. Мутко неодноразово заявляв, що хорошим результатом для нашої збірної буде вважатися третє загальнокомандне місце. А президент Олімпійського комітету Росії А.Д. Жуков, налаштований більш оптимістично, навіть стверджував, що нашій збірній цілком під силу завоювати від 10 до 14 золотих медалей і зайняти в підсумку перше загальнокомандне місце. Правда, він при цьому не забував уточнювати: «Спорт є спорт, якесь планування тут неможливо!» За словами А.Д. Жукова, наша збірна забезпечена всім необхідним, адже на підготовку спортсменів до Олімпіади держава виділила величезні кошти, тому громадяни Росії мають право розраховувати на їх гарний виступ.