Які релігійні погляди буддистів

Незважаючи на те, що буддизм - найдавніша світова релігія, що виникла в Індії в 5 столітті до н. е., інтерес до неї з боку суспільства незмінно підігрівається. Багато сучасні люди стають прихильниками цієї релігії, а деякі навіть приїжджають в Індію з метою прийняти чернечу обітницю, спираючись на знання духовного вчителя. Які ж основні релігійні погляди буддистів?
Інструкція
1
Основний принцип буддизму, сформований основоположником цієї релігії Сіддхартха Гаутама (Будда), полягає в необхідності пригнічувати свої бажання, невиконання яких робить людину нещасною. На думку Будди, людина, яка не звільниться від бажань, тяги до задоволень, не зможе досягти мудрості і просвітління.
2
Людяність - важлива якість буддиста. Вважається, що м'ясне харчування шкодить кармі, воно рівнозначно вбивству живої істоти, що є самим тяжким гріхом. Однак справжні буддисти відмовляються від вживання не тільки плоті насильно вбитих тварин, а й від поїдання будь-яких продуктів тваринного походження. Тобто в буддизмі нормою харчування є вегетаріанство, але прагнути заради порятунку своєї душі слід до веганство. Основним постулатом цієї релігії є принцип заборони завдавати шкоди собі та іншим.
3
Буддизм вчить не заперечувати нічого навколо, любити все живе, звільнятися від стереотипів і догм, які обмежують розум і роблять людину нездатним сприймати нову інформацію, осягати знання, дивитися на світ очима дитини. В буддизмі вітається бажання ділитися внутрішнім досвідом, допомагати іншим, але не можна нікому нав'язувати свою точку зору. Наклеп, брехня, лінь, лайлива мова, злодійство, марнослів'я, шкідливі звички не заохочуються в буддизмі.
4
У буддистських навчаннях нерідко можна зустріти фрази про серединній шляху. Буддизм вчить уникати крайнощів у всіх проявах. Не можна занадто активно чогось добиватися або повністю не діяти. Емоційний фон також повинен бути гармонійний, рівний, без явних перепадів. Особливу увагу в буддизмі приділяється чистоті помислів. Людина, на думку Будди, повинен прагнути до придушення негативних думок. Щоб наблизитися до нірвани, слід правильно аналізувати життєві події і незмінно вдосконалюватися. Причому розвивати потрібно не тільки душу, а й фізичне тіло.
5
Медитація - важливий крок на шляху до просвітління. Але медитувати потрібно вміти, щоб це велике зброю пізнання не завдало шкоди людському організму. Читання мантр також затребуване у буддистів.Воно являє собою потужне магічне дійство. За допомогою звуків, які вимовляються в певній послідовності, у людини активізується свідомість і очищається аура.