Які розміри нашого Всесвіту

З тих пір коли люди ще уявляли собі Землю плоскою і стоїть на трьох китах, людство прагнуло зрозуміти пристрій і розміри світу, в якому живе. Сучасна наукова думка пішла незмірно далеко від горезвісних трьох китів. Але навіть з усім арсеналом телескопів і комп'ютерів вчені можуть тільки висловлювати більш-менш правдоподібні і дотепні гіпотези про розміри і будову Всесвіту.

Інструкція
1
«Відкрилася безодня, зірок повна; зірок числа нема, безодні - дна », - писав в одному з віршів геніальний російський вчений Михайло Васильович Ломоносов. Це і є поетичне твердження нескінченність Всесвіту.
2
Вік «буття» осяжній Всесвіту - близько 13,7 мільярдів земних років. Світло, який приходить від далеких галактик «з краю світу», йде до Землі більше 14 мільярдів років. Виходить, діаметральні розміри Всесвіту можна обчислити, якщо приблизно 13,7 помножити на два, тобто 27,4 мільярда світлових років. Радіальний розмір сферичної моделі - приблизно 78 млрд світлових років, а діаметр - 156 млрд світлових років. Це - одна з останніх версій американських вчених, результат багаторічних астрономічних спостережень і розрахунків.
3
У доступній для огляду всесвіту 170 мільярдів галактик, подібних нашій. Наша галактика як би знаходиться в центрі гігантської кулі. Від самих далеких космічних об'єктів видно реліктовий світло - фантастично древній з точки зору людства. Якщо проникнути дуже глибоко в систему простір-час, можна побачити юність планети Земля.
4
Існує кінцевий межа віку можна побачити з Землі світяться космічних об'єктів. Обчисливши граничний вік, знаючи час, який знадобився світла для того, щоб пройти відстань від них до поверхні Землі, і знаючи константу, швидкість світла, по відомій зі школи формулою S = Vxt (шлях = швидкість, помножена на час) вчені і визначили ймовірні розміри спостережуваного Всесвіту.
5
Представляти Всесвіт у формі тривимірного кулі - не єдиний шлях побудови моделі Всесвіту. Є гіпотези, які передбачають, що Всесвіт має не три, а нескінченне число вимірювань. Є версії, що вона, подібно матрьошці, складається з нескінченної кількості вкладених один в одного і віддалених один від одного кулястих утворень.
6
Є припущення, що нескінченність Всесвіту невичерпна за різними критеріями і різних осях координат.Люди вважали щонайменшої часткою матерії «корпускулу», потім «молекулу», потім «атом», потім «протони й електрони», потім заговорили про елементарні частинки, які виявилися зовсім не елементарними, про кванти, нейтрино і кварках ... І ніхто не дасть гарантію , що всередині черговий супермікромінічастіци матерії чи не знаходиться чергова Всесвіт. І навпаки - що видима Всесвіт не є тільки мікрочастинок матерії Супер-Мега-Всесвіту, розміри якої нікому не дано навіть уявити і підрахувати, настільки вони великі.