Які розміри дитячих пелюшок

Незважаючи на те, що сучасна педіатрія не вважає сповивання дитини обов'язковим, дитячі пелюшки не втрачають актуальність. З огляду на їх вартості багато батьків вирішують для себе, що зшити пелюшки самостійно - це більш економічний варіант. І відразу ж стикаються з питанням: яким повинен бути розмір пелюшки? Практика показує, що стандартні розміри доступних у продажу пелюшок є найзручнішими для використання.
Інструкція
1
Серед виробників товарів для новонароджених можна знайти дитячі пелюшки чотирьох базових розмірів. Суворих рекомендацій за розміром пелюшок, звичайно ж, немає, і кожен сам вибирає той варіант, який найбільш зручний в догляді за малюком. Єдине, на що варто звернути увагу - чим тепліше матеріал, тим менше повинен бути розмір пелюшки. І дійсно, чим більше пелюшка, тим більше шарів намотується навколо малюка при сповивання. Фланелева тканину - сама по собі тепла, і велика кількість шарів буде сприяти перегріву новонародженого. Найбільші за розміром пелюшки, як правило, зроблені з ситцю або легкого трикотажу.
2
Найменший розмір доступних у продажу пелюшок - 80х95 см.Такий розмір не вважається зручним для сповивання. Краї пелюшки постійно вилазять від будь-якого руху дитини, і вся конструкція розмотується. Та й до того ж, ваш малюк швидко виросте з пелюшок цього розміру. Однак вони самі економічні в питаннях ціни, і їх можна використовувати в інших цілях: підстелити під голову малюка замість подушки або витирати ними дитини після купання.
3
Популярністю серед мам користуються пелюшки розмірів 95х100 см або 100х100 см. Цей розмір дозволяє вільно сповивати дитини в середньому до 3 місяців. У такому віці дитина вже проявляє велику рухову активність, розмахуючи руками і ногами, тому для сповивання потрібні пелюшки більшого розміру, щоб можна було обернути малюка хоча б двічі.
4
Пелюшки 110х110 см - самі універсальні для сповивання. Їх можна використовувати для вільного сповивання протягом перших 4 місяців життя. Для інших цілей такі пелюшки можуть бути занадто великі, але ними можна застелити дно коляски, пеленальний стіл або ж ліжечко.
5
Найбільшими є пелюшки 120х120 см. Це скоріше простирадло для малюка, ніж пелюшка. Такі габарити підходять для сповивання великих дітей у віці 3-4 місяців.У пелюшок цього розміру є недолік: стоять вони на порядок дорожче пелюшок меншого розміру, особливо, якщо виконані з трикотажу. Однак мами їх люблять - адже їх можна використовувати для самих різних цілей.
6
Цікаве винахід - пелюшка-конверт. Вона створена для тих, у кого виникають складнощі з сповиванням, а також для виїздів з дому. Краї пелюшки застібаються за допомогою липучки за заданою схемою. З такого конверта дитині дуже складно вилізти, і ніжки завжди залишаються закритими. До того ж, ширину конверта можна регулювати кількома положеннями липучок, що дозволяє використовувати його в різному віці. Таку пелюшку дуже зручно використовувати для сну: мама може спати спокійно, знаючи, що дитина перебуває в надійному коконі і не розкриється. Істотний мінус таких пелюшок - їх висока ціна, яка може досягати 1000 рублів.