Які розмір і маса Сонця

Сонце - зірка Сонячної системи, навколо якої обертаються всі вхідні в неї планети. При цьому в порівнянні з планетою Земля розміри і масу Сонця можна без перебільшення назвати колосальними.

Розмір Сонця


Сонце являє собою зірку, температура на поверхні якої досягає декількох тисяч градусів, тому її світло, навіть пройшовши величезну відстань до Землі, залишається занадто яскравим для того, щоб на сонці можна було подивитися неозброєним оком.

Тому розміри і форму Сонця звичайній людині оцінити досить важко. Разом з тим, вчені-астрономи встановили, що Сонце являє собою кулю, що має практично правильну форму. Тому для оцінки розмірів Сонця можна користуватися стандартними показниками, використовуваними для вимірювання розмірів окружності.

Так, діаметр Сонця становить 1,392 мільйона кілометрів. Для порівняння, діаметр Землі становить лише 12 742 кілометра: таким чином, за цим показником розмір Сонця перевищує розмір нашої планети в 109 разів. При цьому коло Сонця по екватору досягає 4,37 мільйона кілометрів, тоді як для Землі це показник дорівнює лише 40 000 км, в цьому вимірі розміри Сонця виявляються більше, ніж розміри нашої планети, в той же кількість разів.

Разом з тим, завдяки величезній температурі на поверхні Сонця, яка становить майже 6 тисяч градусів, його розмір поступово зменшується. Вчені, що займаються дослідженнями сонячної активності, стверджують, що Сонце протягом кожної години скорочується в діаметрі на 1 метр. Таким чином, припускають вони, сто років тому діаметр Сонця був приблизно на 870 кілометрів більше, ніж в даний час.

маса Сонця


Маса Сонця відрізняється від маси планети Земля ще значніше. Так, за твердженнями астрономів, в даний момент маса Сонця становить близько 1,9891 * 10 ^ 30 кілограмів. При цьому маса Землі становить лише 5,9726 * 10 ^ 24 кілограмів. Таким чином, Сонце виявляється важча за Землю майже в 333 тисячі разів.

Разом з тим, завдяки високій температурі на поверхні Сонця, більшість складових його речовин знаходяться в газоподібному стані, а значить, мають досить низькою щільністю. Так, 73% складу цієї зірки припадають на водень, а частина, що залишилася - на гелій, який займає в її складі близько 1/4, і інші гази. Тому незважаючи на те, що обсяг Сонця перевищує відповідний показник для Землі більш ніж в 1,3 мільйона разів, щільність цієї зірки все ж нижче, ніж у нашої планети.Так, щільність Землі становить близько 5,5 г / см³, тоді як щільність Сонця - близько 1,4 г / см³: таким чином, ці показники різняться приблизно в 4 рази.