Які шляхи вирішення водної проблеми людства

Екологи вважають, що в найближчому майбутньому населення ряду регіонів планети може зіткнутися з реальною проблемою, пов'язаною з недоліком чистої води. Світовий досвід, який накопичено до теперішнього часу, дозволяє стверджувати, що людство здатне впоратися з цією загрозою. Але для цього буде потрібно об'єднати зусилля всіх країн.

Технічний підхід до вирішення водної проблемиЩоб зняти проблему забезпеченості жителів Землі водними ресурсами, необхідно докорінно переглянути шляхи і способи використання гідросфери, більш економно використовувати водні ресурси і ретельно охороняти водойми від забруднення, яке частіше за все пов'язане з господарською діяльністю людини.
Вчені виділяють гидролого-географічні та технічні методи вирішення водної проблеми.


Першочергове технічна задача - скорочення обсягів скидання стічних вод в водосховища і введення на підприємствах оборотного водопостачання, побудованого на замкнутих циклах. Перед поруч промислових підприємств і комунальних служб гостро стоїть завдання використання частини стоку для зрошення посівних площ після відповідного очищення.Такі технології сьогодні розробляються дуже активно.

Один із способів позбавитися від дефіциту води, придатної для пиття і приготування їжі, полягає у введенні режиму економії водних ресурсів. Для цієї мети розробляються побутові та промислові системи контролю над витратою води, які дозволяють істотно знизити необгрунтоване її споживання. Подібні системи контролю допомагають не тільки економити цінний ресурс, а й скоротити фінансові витрати населення на даний вид комунальних послуг.

Найбільш просунуті в технологічному відношенні держави ведуть розробки нових способів ведення господарської діяльності та методів виробництва, які дають можливість позбутися від технічного споживання води або хоча б знизити витрату водних ресурсів. Прикладом може служити перехід з систем водяного охолодження на повітряні, а також використання методу плавки металів без доменних печей і мартенів, винайденого в Японії.

Гідролого-географічні методиГідролого-географічні методи полягають в управлінні обігом водних ресурсів в масштабах цілих регіонів і в цілеспрямованому зміні водного балансу великих площ суші. При цьому мова поки не йде про абсолютне збільшення обсягів водних ресурсів.
Мета такого підходу - відтворення води шляхом підтримки стійкого стоку, створення запасів підземних вод, збільшення частки грунтової вологи за допомогою використання паводкових вод і природних льодовиків.


Гідрологи розробляють методи регулювання стоку великих річок. Намічаються також заходи по накопиченню вологи в підземних свердловинах, які можуть в результаті перетворитися у великі водосховища. У такі резервуари цілком можна зливати відпрацьовану і ретельно очищену технічну воду.

Гідність даного методу в тому, що при ньому вода, проходячи через шари грунту, додатково очищається. У районах, де протягом тривалого періоду спостерігається стійке снігове покриття, можливі роботи по снігозатриманню, які також дають можливість вирішити питання із забезпеченістю водою.