Які психологічні особливості підлітків

Підлітковий вік - це нелегке випробування як для дитини, в організмі якого відбуваються різкі зміни, так і для його рідних, близьких, вчителів. Адже ці зміни стосуються не тільки зовнішнього вигляду, але і психіки. Тому і самим підліткам, і дорослим людям необхідно знати, які психологічні особливості притаманні пубертатного періоду. Такі знання допоможуть уникати непорозумінь, конфліктів.

Чому психіка підлітка стає нестійкою, ранимоюКоли настає пубертатний період, у людини різко активізується робота залоз внутрішньої секреції. В результаті значно зростає концентрація гормонів в організмі. Як наслідок, кардинально змінюється не тільки зовнішній вигляд, але і психіка. Саме тому під впливом гормонів поведінку підлітка може стати викликає, демонстративно зухвалим, а його настрій нерідко змінюється без всяких видимих ​​причин. Підліток через сущої дрібниці (з точки зору дорослих) то приходить в нестримний захват, то може впасти в депресію.

Більшість підлітків категорично відкидають «диктат» дорослих, навіть власних батьків, демонстративно ігнорують їхні вказівки, настанови.Вони розглядають такі вказівки, як замах на свої права. Разом з тим, підлітки розуміють, що вони поки що не можуть вважатися рівноправними в повному розумінні цього слова, оскільки залежать від батьків. Але, як не парадоксально, це їх сильно дратує і штовхає на демонстративний і безглуздий «бунт».

Деякі підлітки стають дуже вразливими і образливими. Крім того, вони можуть «зациклитися» на зовнішності, сильно переживати, якщо їм здасться, що у них є якісь дефекти (надмірна вага, вугрі, сальна шкіра і т.п.). Ці переживання і прагнення позбутися від дефекту, нерідко існує лише в уяві, можуть перетворитися на справжнісіньку нав'язливу ідею.

Вищевказані перепади настрою можуть привести деяких підлітків (особливо тих, у яких дуже чутлива, вразлива натура) до думки про безглуздість, нікчемності життя, про те, що вони нікому в цьому світі не потрібні, що їх ніхто не розуміє і не любить.

Як треба поводитися дорослим в цей періодВід батьків підлітка потрібно розуміння, терпіння і такт. Поведінка сина або дочки може сильно дратувати, навіть обурювати.Але батькові і матері необхідно пам'ятати, що це - природне явище, передбачене самою природою. Звичайно, підлітку не можна у всьому потурати, але необхідно по можливості обходитися без командного, категоричного тону, а також докорів, нотацій. Адже все це лише ще більше розлютить підлітка. Також ні в якому разі не можна висміювати його переживання з приводу дефектів зовнішності або нерозуміння світу. Через якийсь час все знову повернеться в норму.