Які ознаки передінфарктному стані?

Передінфарктний стан може протікати від декількох годин до 2-3 тижнів - це багато в чому залежить від стану здоров'я і віку хворої людини. Зазвичай вважається, що цей стан в результаті закінчується інфарктом, однак при своєчасній і правильній допомоги цього цілком можна уникнути.

Передінфарктний стан: ознаки і симптомиХарактерним симптомом передінфарктному стані є напад стенокардії. При цьому виникає пекучий і давить біль в області грудей. Больовий синдром виникає періодично, в середньому він триває 2-6 хвилин. Якщо ж у хворого є прогресуючі захворювання серцево-судинної системи, цей період може збільшуватися.

Як правило, біль простягається і по сусідніх ділянок - вона віддає в лопатку, руку, шию, пліч, нижню щелепу, мову. На відміну від нападу стенокардії, усунути інтенсивні больові відчуття за допомогою нітрогліцерину не представляється можливим.

В такому стані іноді може також підніматися кров'яний тиск. Частішає серцебиття, шкіра стає блідою, з'являється холодний піт. Спостерігаються і симптоми з боку нервової системи - у людини виникає напад сильного страху смерті.У більшості випадків люди, які знаходяться в такому стані, побоюються навіть поворухнутися.
У літніх людей найчастіше виявляються такі ознаки передінфарктному стані: пригніченість, неспокій, тривожність, слабкість, дратівливість, порушення сну.


Крім того, можливо атиповий перебіг передінфарктному стані, при якому болі відсутні. Пацієнт скаржиться на підвищену стомлюваність, безсоння, запаморочення, надмірну дратівливість і хронічну втому. Навіть в стані спокою його завжди мучить задишка. Шкіра набуває синюватого відтінку.

Передінфарктний стан з'являється у людей, які схильні до захворювань серця. Однак найчастіше причиною є один або кілька зовнішніх чинників:
- сильний страх;
- фізичне перенапруження;
- часті стреси;
- вживання наркотиків або спиртного у великій кількості.

Передінфарктний стан: як надати першу допомогуЯкщо у людини спостерігаються перераховані вище симптоми, його потрібно укласти, забезпечити йому спокій і провітрити приміщення для припливу свіжого повітря. Позика слід йому дати йому препарат, який дозволить розширити коронарні судини, а також відновити кровопостачання міокарда: нітрогліцерин, валідол або валокардін.
Якщо больовий синдром після прийому таблеток не проходить, необхідно негайно викликати бригаду швидкої допомоги.


Важливо пам'ятати, що приймати одночасно кілька таблеток, особливо у великих дозах, категорично заборонено, оскільки це може стати причиною непритомності і навіть колапсу. Після того як напад закінчиться, потрібно відразу ж звернутися до лікаря-кардіолога за консультацією, а також отриманням медичної допомоги.