Які ознаки підвищеного внутрішньоочного тиску

З проблемою підвищеного внутрішньоочного тиску стикаються люди будь-якого віку, переважно після 40 років. Подібне відхилення може ніяк не виявлятися протягом тривалого періоду часу. В цьому і полягає його основна небезпека. Хронічне підвищення внутрішньоочного тиску призводить до незворотних змін структур ока і може стати причиною втрати зору.

Характерні ознаки підвищеного внутрішньоочного тиску
Першою ознакою, що вказує на підвищений внутрішньоочний тиск, є швидка стомлюваність очей. Це помітно в першу чергу у людей, чия щоденна діяльність пов'язана з великим навантаженням на зорові органи: водіїв, письменників, вчителів. На підвищення внутрішньоочного тиску також вказують втома очей в кінці робочого дня, зниження гостроти і чіткості зору, поява бігають точок перед очима.


Ще одним властивим даній патології ознакою є біль, що підсилюється при легкому натисканні на очне яблуко. Інтенсивність болю залежить від того, наскільки підвищений тиск всередині ока. Ріжучі болі, що супроводжуються погіршенням зору, вказують на перевтому очей в поєднанні з підвищеним внутрішньоочним тиском.


Хронічне підвищення внутрішньоочного тиску призводить до зміни зорових функцій очей. У людини при цьому звужується кут зору, він перестає бачити «краєм ока», відповідно, погано орієнтується в просторі.


Дрібні кровоносні судини, якими багата слизова оболонка очей, під дією високого тиску руйнуються, в результаті на ній можна спостерігати невеликі крововиливи. Постійне почервоніння очей, поява на слизовій сіточки з капілярів також явно вказують на наявність патології.


Хронічне підвищення внутрішньоочного тиску характерно для глаукоми - захворювання, що приводить до атрофії зорового нерва і як наслідок до сліпоти.


Нехарактерні симптоми підвищеного внутрішньоочного тиску
До неспецифічним ознаками підвищеного внутрішньоочного тиску відносяться:


- мігрень;


- почуття знаходження чужорідного тіла в оці;


- сухість слизової оболонки зорових органів.


При глаукомі головні болі локалізуються в області скронь, можуть віддавати в верхню щелепу, носять хронічний характер. Високий тиск чинить негативний вплив на всі структури зорових органів, сприяє зниженню їх функцій, може перешкоджати нормальному сльозовиділення і зволоженню слизової оболонки ока.


Дані ознаки в поєднанні з основними симптомами зазвичай вказують на тривалий перебіг патології і наявність необоротних змін в структурах ока.


Ознаки різкого підвищення внутрішньоочного тиску
Різке підвищення внутрішньоочного тиску частіше виникає несподівано, без видимої на те причини. Подібний стан супроводжується яскраво вираженими ознаками: сильним головним болем, зниженням зору, нудотою, ріжучої болем в очах, в особливо важких випадках - блювотою і втратою свідомості.


При виникненні таких симптомів необхідна екстрена медична допомога. Різке підвищення внутрішньоочного тиску вище 80 мм рт. ст. протягом декількох діб призводить до незворотної втрати зору.