Які ознаки перегріву на сонці

Організм, що перегрівся на пекучому сонці, отримує через надлишок тепла такий стрес, що перестає виконувати життєво важливі функції. Першою виходить з ладу нервова система. Ускладнюється процес потовиділення, і тіло не може відкинути гігантську кількість тепла. При дуже важкому перегрів потерпілий впадає в кому і опиняється на межі смерті. За якими ж ознаками можна розпізнати сонячний і тепловий удари?
Інструкція
1
Сонячний удар - це локальний тепловий удар. Його отримує лише непокрита голова, а тепловий удар - все тіло. Причому не обов'язково на сонці. Його можна отримати і в гарячому цеху, і навіть в жаркому приміщенні без вентиляції, будучи надмірно тепло одягненим.
2
Сонячний удар паралізує роботу мозку. Через сильний розширення судин кров, як то кажуть, вдаряє в голову. При перегрів легкого ступеня вона починає боліти, з'являється нудота, тіло охоплює слабкість, кілька частішають дихання і пульс.
3
При сонячному ударі середнього ступеня голова болить сильно. Людини вже не просто нудить - починається блювота. Легка слабкість в тілі змінюється часткової обездвиженностью.Координація рухів порушується, хода стає невпевненою, хиткою як у п'яної людини.
4
Загальний стан - переднепритомний. Мучить задишка, потерпілому не вистачає повітря. Може текти кров з носа. Нерідко температура піднімається до 38-39 градусів.
5
Важкий же сонячний удар очевидний, якщо особа стає багряним, а потім блідо-синюшним. Температура підскакує до 40-41 градусів. Через заплутаність свідомості людина відповідає на ваші питання незв'язно, починає марити.
6
Тіло можуть охоплювати судоми, мимоволі відправляються сеча, кал. Розширені зіниці - це симптом дуже важкого стану і провісник втрати свідомості.
7
Ознаки теплового удару, в принципі, такі ж. Спочатку - стан сонливості, головний біль, слабкість, легке запаморочення. При подальшому перегрів обличчя червоніє, піднімається висока температура, починаються блювота, можливий пронос.
8
Якщо перегрів триває, з'являються галюцинації, особа сильно блідне, шкіра стає холодною і часто синюшного. Людина обливається потом, задихається. Серце працює з перебоями, пульс прискорений, але прощупується насилу.
9
Незабаром потерпілий, як правило, втрачає свідомість, настає кома. Якщо терміново не вжити реанімаційних заходів, кома може закінчитися летальним результатом, і це відбувається в 20-30% випадків.