Які ознаки овуляції у жінок

Здоров'я жінки тісно пов'язана зі здатністю зачаття і дітородіння. Овуляція - один з основоположних моментів в цьому ланцюжку. Під цим терміном розуміють певний етап менструального циклу, під час якого відбувається вихід з яєчника зрілої і готової до запліднення яйцеклітини.

ознаки овуляції
При настанні овуляції в організмі жінки з'являються кілька ознак, які вона з легкістю може помітити у себе. Поява цих ознак пов'язано зі зміною гормонального фону жінки в період овуляції. До ознак настання овуляції відносяться: поява болю внизу живота, біль в грудях, зміна виділень, загострення смакових рецепторів, підвищення статевого потягу, здуття живота.

Ознаки настання овуляції суто індивідуальні, у жінки може виявитися один або кілька ознак. За цими ознаками жінка може сама контролювати безпечні для вагітності дні або, навпаки, підвищити шанси завагітніти.


Біль внизу животаОднією з ознак настання овуляції є поява болю внизу живота. Біль найчастіше буває з одного боку.Це може турбувати один з яєчників, в якому дозріла яйцеклітина. Цей біль не сильно виражена, ниючого характеру або з'являється періодично. Тобто, на тлі гарного самопочуття може трохи, протягом дня кілька разів, поколювати або потягувати в області одного з яєчників.


Біль у грудях
Іноді в період овуляції жінку може турбувати біль у грудях. При цьому бюст може трохи збільшуватися в розмірі, ставати більш чутливою. Така чутливість грудей викликана гормональним сплеском в організмі жінки в період овуляції.


Збільшення виділень з піхви
З настанням овуляції кількість слизових виділень з піхви помітно збільшується. Відбувається не тільки збільшення слизу, а й характер слизу стає іншою. Слиз більш тягуча і густа. А за кольором вона може бути водянисто-прозора, а може бути біляста.


Загострення смакових рецепторів
В період овуляції відбувається зміна гормонального фону в організмі жінки. В результаті можуть загостритися смакові рецептори і почуття нюху. Жінка в період овуляції може їсти багато їжі або віддавати перевагу якомусь блюду.Наприклад, солодкого або, навпаки, солоного. Деяким в період овуляції хочеться їсти м'ясні продукти.

Підвищення статевого потягу
В період овуляції у жінки підвищується статевий потяг (лібідо). Організм як би готує організм до можливого зачаття дитини, підвищуючи статевий потяг у жінки в період овуляції.


Здуття животаДеякі жінки в період овуляції можуть помічати збільшення живота, здуття живота (метеоризм). Але поява цих ознак може бути пов'язано з харчуванням.