Які ознаки чоловіка - тирана

Життя з чоловіком-тираном одного разу може набриднути навіть самої поступливішою жінці. Постійні закиди і невдоволення, прагнення всім керувати, обмеження вашого права на свободу - ось одні з численних ознак деспотичного чоловіка.

Ознаки чоловіка-тиранаПроаналізуйте ситуацію, що склалася - ви дійсно впевнені в тому, що ваш чоловік тиран? Можливо, він дійсно таким є. Але ж може бути і так, що ви прагнете видати бажане за дійсне і на ділі просто не хочете приймати цілком законні вимоги чоловіка і його зайву принциповість в деяких питаннях.

Існують цілком певні ознаки, за якими можна розпізнати чоловіка-деспота. Так, якщо ваш чоловік прагне всіма можливими способами обмежити ваше право на свободу дій і прийняття рішень, він, швидше за все, має тиранічні нахили. Наприклад, ви повинні просити у нього дозвіл, щоб сходити куди-небудь: в гості до родичів або друзів, або ви зобов'язані звітувати перед ним про кожен витрачений рубль і т.п.

Чоловік-тиран, швидше за все, не дозволить вам безперешкодно приймати навіть такі прості рішення як, наприклад,придбання абонемента в спортзал або басейн, покупка нового плаття без його дозволу, запрошення в гості родичів або друзів і т.п. Якщо ж ви не послухаєтесь його, ваш чоловік напевно не залишить ваш вчинок без уваги і обов'язково висловить вам свої претензії.

Дружини деспотичних подружжя, як правило, не працюють, навіть якщо і хочуть цього. Адже фінансова незалежність дами позбавляє тирана основних важелів впливу на неї. У такого чоловіка залишається менше приводів для докорів і заяв про те, що він її, невдячну, годує, поїть, одягає і т.п.

Життя з чоловіком-тираном може виробити у його дружини комплекс неповноцінності, прищепити їй постійне почуття провини перед своєю завжди і в усьому правою половиною. Може дійти до того, що ситуація в родині перестане сприйматися жінкою об'єктивно. Вона буде морально зломлена і стане жертвою свого деспотичного чоловіка, не намагаючись якось змінити своє становище.

По суті, чоловіки-тирани переслідують одну мету: зробити так, щоб поруч з ними були їхні раби, вірнопіддані, які б боялися їх і беззаперечно виконували всі їхні забаганки.Деспот насолоджується своєю владою, постійно зриває злість на своїй жертві, самостверджується за рахунок неї, часто без об'єктивних причин ображаючи і лаючи іншої людини.

Що робити з чоловіком-деспотом?Якщо серед вищеописаних ознак деспотичного чоловіка ви впізнали свого чоловіка, починайте відстоювати ваше право на свободу особистості. Чи не потурайте всім його бажанням і вимогам, проявіть власний характер, покажіть, що ви здатні самостійно приймати рішення.

На жаль, досить часто чоловіка-деспота неможливо перевиховати, і тоді єдиним виходом з ситуації, що склалася стає розлучення. Але перш ніж вирішуватися на таку круту міру, все ж спробуйте відверто і спокійно поговорити з вашим чоловіком, аргументовано поясніть йому, що вас не влаштовує такий стан речей.

Іноді дружина дозволяє чоловікові стати деспотом. Її нерішучість, інфантильність, м'якість характеру можуть спровокувати прояв тиранічних нахилів в характері чоловіка. З перших днів сімейного життя правильно розставляйте пріоритети, не прагнете виявитися в тіні. Пам'ятайте, що ви і ваш чоловік у всьому маєте абсолютно рівні права.