Які ознаки глистів у людини

Запідозрити зараження глистами у людини можна за такими ознаками: порушення з боку шлунково-кишкового тракту і нервової системи, поява алергії і проблем з шкірою, зниження імунітету і розвиток запальних захворювань, поява болю в кістках і м'язах, зміни з боку клінічного аналізу крові.

Ознаки глистової інвазії у людиниГельмінтози (глистяні інвазії) - це паразитарні хвороби, що викликаються гельмінтами (паразитичними черв'яками, глистами). Запідозрити глистную інвазію у людини можна за такими ознаками: порушення з боку шлунково-кишкового тракту (ШКТ), наявність астено-невротичного синдрому, поява алергії і проблем з шкірою, зниження імунітету і внаслідок цього розвиток інфекційних хвороб, виникнення анемії і еозинофілії, поява болів в кістках і суглобах. Механізм появи симптомів зараження у людини пов'язаний з сенсибілізацією організму продуктами життєдіяльності (обміну і розпаду) паразитів, а також механічні пошкодження органів або тканин паразитами.

Порушення з боку шлунково-кишкового трактуНайчастіше гельмінти локалізуються в кишечнику, тому до симптомів глистової інвазії відносяться різні порушення в роботі шлунково-кишкового тракту. Це можуть бути запори, проноси, метеоризм (здуття живота), нудота, свербіж в області заднього проходу, схуднення, а також періодичний біль біля пупка або в правому підребер'ї. Ці ознаки наявності глистів у людини можуть бути або слабо виражені, або бути більш інтенсивними і тривалими. Виразність симптомів залежить від масивності зараження або реінвазії (самозараження) гельмінтами.

Астено-невротичний синдромГельмінти в процесі своєї життєдіяльності виділяють продукти розпаду, які в свою чергу токсичні для організму людини. Найбільше токсини діють на нервову систему, звідси і з'являються ознаки порушення. Може бути: головний біль, запаморочення, загальна слабкість, нездужання, нервозність, нездужання, порушення сну, скрегіт зубами уві сні. Діти можуть бути примхливими, кричати по ночах, відставати в навчанні. Виникає ні з чим не пов'язана депресія і дратівливість. Після лікування людина стає спокійним і врівноваженим, нормалізується сон.

Порушення з боку шкіриПри глистова інвазії можуть розвинутися алергічні реакції: свербіж шкіри, кропив'янка. На шкірі можуть з'являтися: різні висипання, вугри, дерматити, екзема, псоріаз. Також на шкірі може бути пігментація, коли печінки важко справлятися з токсинами гельмінтів. Волосся і нігті стоншуються, стають сухими і ламкими. Деякі види гельмінтів відкладають яйця під шкірою, виглядають вони в вигляді щільних вузлів. Крім яєць гельмінтів в вузлах, можуть бути і самі гельмінти. Цих вузлів може бути кілька, вони бувають різної величини, безболісні при пальпації і шкіра над ними не змінена.

Зниження імунітету і розвиток інфекційних хворобПри гельмінтозах відбувається втрата вітамінів і мікроелементів, а внаслідок цього знижується імунітет людини. Виникають різні інфекційні та запальні захворювання. Це може бути запалення носоглотки (гайморит, синусит), стоматит, часті простудні захворювання, гострі респіраторні вірусні інфекції, герпес, дисбактеріоз, запалення придатків матки у жінок і багато інших. Також при гельмінтозі відбувається дуже часте загострення вже наявних хронічних хвороб.Глистная інвазія через ослаблений імунітет може призводити ще й до розвитку онкологічних захворювань.

Біль у м'язах і суглобахПаразити в процесі своєї життєдіяльності можуть осідати в м'язах або суглобах, викликаючи їх запалення. Артрити (запалення суглоба) і міозити є проявом механічної травми, що наноситься гельмінтами або імунною реакцією організму на їхню присутність. При запаленні в суглобах або м'язах виникають хворобливі відчуття. Найчастіше ці симптоми не сприймають як прояв гельмінтозу і призначають симптоматичне лікування, яке не приносить доброго результату.

Зміни в клінічному аналізі кровіГельмінти деяких видів присмоктуються до стінок кишечника і харчуються кров'ю, викликаючи анемію (недолік заліза) у людини. Також характерним для наявності гельмінтів в клінічному аналізі крові є еозинофілія, коли різко зростає кількість еозинофілів. Ще може бути незначний лейкоцитоз (коли підвищується кількість лейкоцитів в крові).