Звукоізоляція квартири своїми руками

Зазвичай квартири не відрізняються хорошою звукоізоляцією, що порушує повноцінний відпочинок у власній оселі. Якісно провівши комплекс заходів по боротьбі з шумом, ви забезпечите себе і свою сім'ю тишу і спокій.

Позбавлення від вуличного шумуСправитися з вуличним шумом ви можете, встановивши в квартирі якісні склопакети. Якщо такої можливості немає, замініть скла в старих віконних рамах на більш товсті, закрийте всі місця їх з'єднання з дерев'яною основою герметиком.

Електромонтажні роботиПеревірте всі розетки і електромонтажні розподільні коробки, які вмонтовані в стіни. Дуже часто отвори, де вони знаходяться, виявляються наскрізними між квартирами. Обов'язково відключіть електрику в квартирі перед початком роботи. Витягніть розетку, потім монтажну коробку. Закрийте наскрізні отвори штукатуркою на гіпсовій основі або цементом. Після висихання розчину заново підключіть розетку.

Точно також поступите і з розподільчими коробками. Зазвичай вони розташовані під самою стелею, в них знаходиться велика кількість кабелів. Бажано роботу з цими коробками проводити професійному електрику.

звукоізоляція стінМіжкімнатні та міжквартирні стіни та перегородки ізолюйте від проникнення шуму установкою багатошарового покриття. Закріпіть на стінах обрешітку з металевого профілю для гіпсокартону, обов'язково підкладіть під неї спінений поліетилен. В осередку закладіть шумоїзолірующий матеріал, наприклад мінеральну вату або пінопласт, зашейте зверху гіпсокартоном. Стики листів ретельно обробіть шпаклівкою, а потім поталу шпалери.
Установка гіпсокартонних конструкцій на стіни з'їдає корисну площу кімнати. Якщо вам важливо не втратити ні сантиметра площі, обклейте стіни корковим покриттям. Їм же можна застелити підлогу під паркет або ламінат.


Звукоізоляція стелі та підлогиЗнизить надходження сторонніх шумів через стелю установка натяжної стелі. Повітряний прошарок зменшить звуки, що надходять від сусідів. При монтажі підвісної стелі використовуйте прокладку з звукоизолирующих матеріалів, яку встановлюйте в осередку каркаса.

Усуньте проходження шумів через підлогу за допомогою сухої стяжки. У цьому випадку на підлозі монтуються лаги з бруса, потім осередки заповнюються звуконепроникним матеріалом, а зверху укладається ГВЛ, фанера або ДСП. При укладанні лаг залишайте зазор до стін не менше 20 мм, заповнивши його шумоізоляцією.
Для хорошої звукоізоляції плити, які укладають в осередки, повинні бути товщиною не менше 5 см.


Решта місць проникнення шумівДжерелом сторонніх шумів можуть бути каналізаційні стояки, трубопроводи та стояки опалення. Обережно вичистіть навколо труби старий цемент. Оберніть стояк звукоізолюючим матеріалом і заново замажте цементом.

Вхідні двері повинні захищати вас від проникнення сторонніх звуків зі сходового майданчика. Найкраще цієї мети служать двоє дверей з тамбуром між ними. Якщо такої можливості немає, перевірте наявність порогів і гумових ущільнень по контуру полотна і дверної коробки.