Зорепади у 2015 році

Мабуть, немає на нашій планеті людей, які б не вірили в чудеса. Наприклад, багато хто з нетерпінням чекають такого явища, як зорепад, щоб загадати бажання, яке, за повір'ям, обов'язково найближчим часом має виповнитися.

Взагалі, зорепади щорічно відбуваються приблизно в один час (є лише незначні відхилення), тому вже зараз можна дізнатися, коли ці явища відбудуться в 2015 році.


Перший зорепад можна буде побачити вже з першого числа початку року. Потік метеоритів Квантаріди, джерелом якого є сузір'я Волопаса, буде з 28 грудня 2014 року по 7 січня 2015 року. Його пік - ніч з 3 на 4 січня.


Другий зорепад можна буде побачити 16 і 17 січня. Джерелом цього явища є сузір'я Рак.


Третій зорепад можна буде побачити навесні, а саме з 16 квітня по 25 квітня. Джерелом даного явища є сузір'я Ліри. Зорепад в Північній півкулі буде добре видно в ніч з 22 на 23 квітня.


Четвертий зорепад під назвою Акваріди, джерелом якого є сузір'я Водолій, можна буде спостерігати з 28 квітня і по 5 травня 2015 року. Пік його активності - перед сходом сонця.


П'ятий зорепад (потік Оріоніди) пройде теж 5 травня. Його джерело - комета Галлея.


Шостий зорепад (потік Аріетіди) можна буде спостерігати з кінця травня (22 числа) але початок липня (2 число). У Північній півкулі пік даного потоку - 8 червня, Південному - 30 травня.
Варто зазначити, що даний зорепад має малу активність.


Сьомий зорепад - метеорний дощ Персеїди - це найвідоміше явище. Його можна спостерігати більше місяця, а саме з 17 липня аж до 24 серпня, причому з будь-якої точки земної кулі. Його пік - 12 серпня.


Восьмим зорепадом (Драконіди) можна буде помилуватися тільки в жовтні (з 2 числа по 16).


Дев'ятий зорепад пройде відразу після попереднього (з 16 жовтня по 21 жовтня). Дане явище стане одним з найяскравіших в 2015 році, пік активності - ніч з 20 на 21 жовтня.


З 20 жовтня і до 30 листопада можна поспостерігати за зорепадом Тауриди (пік в ніч на 5 листопада) і Леоніди (пік - в ніч на 12 листопада).
Варто відзначити, що дані явища в 2015 році будуть погано видно.


Одинадцятий зорепад (2-15 грудня) для можна буде спостерігати в Північній півкулі. Пік потоку Гемініди - ніч з 13 на 14 число.


Останній у 2015 році - метеоритний дощ Оріоніди пройде в ніч на 22 грудня. Його можна буде побачити, перебуваючи виключно в Північній півкулі.