Зонування простору: розсувні кімнатні перегородки

Розсувні кімнатні перегородки - це відмінна можливість грамотно розділити житловий простір на зони. Такий напрям інтер'єрного дизайну з'явилося ще в 80-х роках 20 століття в західних країнах. Незабаром багаторічний європейський тренд дійшов і до Росії. Кімнатні перегородки у вітчизняній практиці зазвичай використовують для оформлення великих просторів, але нерідко застосовують і в маленьких за об'ємом приміщеннях.

зонування просторуМалогабаритні квартири все ще залишаються найбільш популярним і доступним для більшості житлом. З огляду на їх розмір, кожен власник намагається по максимуму використовувати всі наявний простір. При цьому важливо щоб не було сильного нагромадження. Справитися з усіма цими завданнями може поділ кімнати на певні зони, кожна з яких мають своє функціональне навантаження.

Але об'ємні і широкі перегородки з цегли або піноблоків істотно зменшують тож невеликий простір, до того ж створюють неприємне відчуття замкнутості. А ось розсувні перегородки можуть розділити кімнату на зони, які не крадучи зайві сантиметри.

Переваги кімнатних перегородокДосить часто плутають кімнатні перегородки та двері-купе. Вони розрізняються тим, що двері закривають тільки отвір в стіні, а ось перегородки можуть займати простір від однієї стіни і до іншої, від підлоги до стелі.

Головними перевагами розсувних кімнатних перегородок є довговічність і легкість. Основні матеріали, що лежать в основі конструкції - це дерево і алюмінієвий профіль. Всі елементи пристрою рухаються на роликах, що забезпечує його швидке і безшумне складання.

Сучасні розсувні міжкімнатні перегородки мають гарні звукоізоляційні властивості, а також відповідають всім вимогам пожежної безпеки. Ті конструкції, які зроблені зі скла і пластика, сприяють зоровому збільшенню простору і не перешкоджають проникненню світла.

Види міжкімнатних перегородокІснує безліч варіантів розсувних кімнатних перегородок. Найбільшою популярністю користуються ті, які представлені дерев'яною рамою зі склом. Зазвичай вони зроблені з масиву дуба або бука, а за рахунок своєї конструкції відмінно вписуються практично в будь-який інтер'єр.

Для сучасної обстановки в стилі модерн або постмодерн більше підійдуть міжкімнатні перегородки у вигляді рами з алюмінієвого профілю. За типом своєї конструкції вони ідентичні дерев'яним, але істотно поступаються їм в товщині рам і в тому, скільки вони важать. Їх основною перевагою є підвищена стійкість до вологи. За рахунок цієї властивості їх найчастіше встановлюють в приміщеннях з високою вологістю повітря.

Існують також оригінальні за своєю конструкцією безрамні міжкімнатні перегородки. Для їх виготовлення використовують особливу безпечне скло, товщина якого становить 8 мм і більше.