Зонування кімнати - ефективний дизайнерський прийом

Зонування приміщень - це дуже популярний дизайнерський прийом, що дозволяє перетворити кімнату, зробивши її більш зручною і функціональною. Особливо актуально зонування для невеликих квартир, де інколи дуже складно позначити певні місця для відпочинку, прийому гостей або роботи.

Візуальні способи зонуванняПри зонуванні кімнати можливе використання цілого ряду варіантів, які забезпечують поєднання найрізноманітніших призначень приміщень: спальня-кабінет, вітальня-спальня, кухня-їдальня, передпокій-вітальня, дитяча для різностатевих дітей, дитяча-спальня і т. Д. Перш ніж приступити до розмежування простору, необхідно встановити функціональне призначення кожної частини приміщення. Простір кімнати можна розділити з використанням цілого ряду способів. Велика частина з них передбачає певну перепланування і значні фінансові витрати. Однак деякі способи, іменовані візуальними, дозволяють уникнути великих витрат і доступні майже кожному.

Серед візуальних способів одним з найпопулярніших є зонування приміщення шпалерами, різними типами фарб або штукатурок різних фактур і кольорів. Даний спосіб економічний і при цьому вельми ефективний.

Багато дизайнерів вважають оптимальним варіантом зонування дитячої кімнати, так як воно дає можливість виділити в ній кілька зон (для ігор, для навчання, для відпочинку) і легко міняти колір поверхонь, виходячи з статі і віку дитини.


Інші способи зонування просторуІнший ефективний спосіб поділу приміщень на зони полягає в використанні підлогових покриттів різних видів і кольорів, зроблених з різних матеріалів. Щоб більш чітко розділити зони в одній кімнаті, часто використовують і різну висоту підлоги. Підняття статі може бути виконано як по вигнутих витонченим лініям, так і за прямими. Зокрема, досить ефектно виглядає вітальня-спальня, спальне місце в якій піднесено щодо зони вітальні і витончено задрапіровані тканиною. Досить часто під таким спальним місцем у своєму розпорядженні місткі ящики для зберігання постільних речей.

Вельми ефектним ходом є продовження поділу на стінах і стелі. Таким способом чітко виділяються зони приміщення різного функціонального призначення, особливо, якщо це поділ посилено відмінністю в кольоровій гамі поверхонь.

У просторому і світлому приміщенні можна використовувати прийом поділу простору за допомогою стелажів, декоративних стінок або полиць з різних матеріалів. Головне, щоб така перегородка не створювала перешкод для проникнення сонячного світла всередину приміщення. Зазвичай в таких стелажах немає задньої стінки. Їх завантажують різними предметами не дуже сильно, так як вони виконують не стільки функціональну роль, скільки декоративну.

В даний час багатьма дизайнерами часто використовується текстиль. За допомогою тканин різних фактур легко підкреслити або, навпаки, завуалювати різні зони. Зонування приміщень виконують за допомогою декоративних штор або фіранок, зроблених з найрізноманітніших матеріалів.