Зомбі-апокаліпсис у кіно

Зомбі - це мерці, яких хвилював чаклун або маг. Вони здатні підкорятися його волі. Саме так звучить класичне визначення живим померлих. Сьогодні зомбі-апокаліпсис можна спостерігати в багатьох фільмах і серіалах зарубіжного виробництва. Цікаво, що причини даної епідемії в тих чи інших фільмах різняться.

Початкова місія всіх зомбіПерш ніж перейти до причин зомбі-апокаліпсису в відомих фільмах про зомбі, необхідно коротко охарактеризувати поведінку живих мерців в класичному розумінні. Мерці, зомбовані чаклунами і магами, не можуть розмовляти, як живі люди. Вони не розуміють людську мову, однак здатні мукати, гарчати і хрюкати. У класичному трактуванні поведінку зомбі цілком і повністю залежить від свого господаря (чаклуна, зомбовані цього мерця). Він може керувати своїм зомбі за допомогою певних заклинань з так званої магії вуду. Слід розповісти, як це відбувається.

Справа в тому, що дивні люди, що захоплюються магією вуду, згідно з переказами, викрадають душі живих людей, щоб оживити того чи іншого майбутнього мерця для своїх корисливих цілей.Вони проводять різноманітні магічні обряди і ритуали, читаючи спеціальні заклинання. Викрадена душа закупорюється в який-небудь посудину, який ретельно охороняється і оберігається чаклуном вуду в своїй спальні. Далі слід ряд послідовних заклинань, вимовлених над чужою душею. Це необхідно для того, щоб встановити контакт з її фізичним тілом.

Після цього чоловік, з чиєї душею «працює» чаклун, раптово відходить в інший світ. Переказ свідчить, що якщо зробити надріз на будь-якій ділянці тіла такого покійника, то кров з його рани просто не буде сочитися. Коли настає необхідний чаклуна день, то він йде на кладовище, де поховано тіло, душа якого знаходиться у нього. Пісні, ритуальні танці, бубни, а також жертовні білі курчата приносять свої плоди: чаклун викопує небіжчика і проводить певні обряди по його пожвавленню. Якщо все пройшло успішно, то тіло оживає, а чаклун починає старанно його експлуатувати. Ось вона - класична місія всіх ожилих мерців! Ні про яке зомбі-апокаліпсис зовсім не йшлося. Кожному чаклуна - на свій власний зомбі. Цим і обмежувалися.

Чому ж в кіно відбувається зомбі-апокаліпсис?Мертві повстануть з могил під час другого пришестя. Саме так сказано в Біблії. Однак деякі режисери просто перекрутили зміст цих слів і приурочили їх до цього зомбі-апокаліпсису в своїх фільмах. Між іншим, в Біблії говориться, що Бог дасть людям, віруючим в Нього, нове православне тіло. Тут і мови не йде про якісь повсталих напівзгнилих мерців, заритих у своїх могилах! Біблія ніколи не описувала і не збирається описувати воскреслих людей в якості ходячих і напівзгнилих трупів.

Навіть ті режисери та сценаристи, які вірно почули рядках з Біблії, продовжують складати і знімати кінофільми з ходячими мерцями, приурочивши все це до прийдешнього зомбі-апокаліпсису, нібито визначеним всьому людству. Найпопулярнішим на сьогодні фільмом на цю тематику є «Світова війна Z» режисера Марка Фостера, а самий популярний телесеріал про пригоди зомбі - це, звичайно ж, «Ходячі мерці» режисерів Ернеста Р. Дікерсона, Грега Нікотеро, Гайя Ферленд та інших.

Цікаво, що причиною майбутнього зомбі-апокаліпсису сценаристи обох картин вибрали масове зараження людей невідомої формою вірусу, здатної вбивати живі організми, а потім перетворювати їх на зомбі.Наприклад, в «Війні світів Z» співробітник ООН Джеррі Лейн у виконанні легендарного Бреда Пітта намагається, у що б то не стало, зупинити якесь зараження, здатне в повному обсязі винищити живе людство, наповнивши планету безглуздими ходячими зомбі.

Приблизно те ж саме відбувається і в «Ходячих мерців». У центрі подій історія життя шерифа Ріка Граймса. За іронією долі саме на його вік випало перше пришестя зомбі - епідемії апокаліптичних масштабів. Грядущий зомбі-апокаліпсис потихеньку-легенько захоплює всю земну кулю. Герої серіалу на чолі з уже колишнім шерифом Ріком день у день відчувають страх і дискомфорт, а також несуть важкі втрати в світі, наповненому безглуздо бродять мерцями. Драма історії, оповідає в «Ходячих мерців», полягає не стільки в оживаючих мерців, скільки в міжособистісних відносинах між поки ще вижили людьми. Сценаристи стверджують, що дана проблема має більш небезпечний характер, ніж ті, хто ходить по планеті зомбі.

Можна згадати і класику - «Повернення живих мерців». Там майбутній зомбі-апокаліпсис взагалі ніяк не пов'язаний з вірусами невідомого походження.Сценаристи і режисери даного фільму в якості причини до пожвавлення трупів вибрали військово-оборонну промисловість Сполучених Штатів Америки. У фільмі чітко показано, як живі мерці виходять зі своїх могил на кладовищі завдяки спеціальному газу, який нібито використовується для оборонних цілей у воєнний час. Цей газ випадково розпорошується на території кладовища, а потім починається сильна злива, прибивають жахливі пари в цвинтарну землю.

Іншими словами, сценаристи «Повернення живих мерців» доводять до відома свого глядача, що в збройних силах США є якесь бактеріологічне смертоносну зброю у вигляді армії ожилих зомбі. З їх допомогою оборонка Сполучених Штатів Америки нібито не потребує додаткового оснащення військовою технікою - ходячі зомбі все зроблять за живих солдатів.

Якщо згадати самий класичний фільм про зомбі-апокаліпсис «Ніч живих мерців», відзнятий ще в 1968 році режисером Джорджем Р. Ромеро, то тут взагалі причиною повстання живих мерців є якесь радіоактивне випромінювання, яке колись було занесено з Венери одним з космічних кораблів НА СА.

І ще один відомий фільм про ходячих зомбі - це «Мертві мозком» (більш відомий як «Жива мертвечина») режисера Пітера Джексона. У цьому фільмі показана, мабуть, найбільш безглузда причина зомбі-апокаліпсису. Колись з острова Суматра в Нову Зеландію вивезли дивна істота - мавпу-щура. Саме її укус перетворює одну з героїнь серіалу в зомбі. Далі слід ланцюгова реакція, в результаті якої маленьке містечко на околиці Нової Зеландії населяють моторошні зомбі.