Золотуха: симптоми і лікування

Золотухою називається одне з шкірних захворювань, яким переважно страждають діти до десяти років. Причиною появи золотухи у дітей є спадкові захворювання, неправильне (штучне) харчування, а також ослаблений імунітет. Іноді причиною даного захворювання можуть стати погані умови проживання.
Золотуха має багато спільного з алергією і в більшості випадків з'являється у дітей внаслідок перегодовування їх всілякими солодощами, цукерками і печивом. Іноді причиною цього захворювання може стати надмірна турбота батьків - наприклад, занадто вже ретельне укутування дитини в холодні місяці року, яке призводить до сильної пітливості і проблем зі шкірою.

Діти старшого віку можуть захворіти золотухою, якщо в їх раціоні присутній великий відсоток барвників і консервантів. Крім того, хвороба можуть викликати і продукти харчування, які є сильними алергенами: коров'яче молоко, цитрусові, полуниця та інші.

симптоми золотухиНайпершими і основними симптомами золотухи прийнято вважати почервоніння шкірного покриву за вухами, на голові і на інших ділянках тіла.По всій видимості, сама назва хвороби прижилося тому, що ранки і виразки у хворого мають своєрідний золотистий відтінок.

Слід знати, що при перших симптомах золотухи необхідно невідкладно звернутися за кваліфікованою медичною допомогою, оскільки ця хвороба може викликати серйозні ускладнення. Запущена форма золотухи може стати причиною появи небезпечних захворювань, при несвоєчасному лікуванні дитина може заразитися навіть туберкульоз.

Як правило, золотуха супроводжується сильним свербінням уражених ділянок шкірного покриву, проте дозволяти дитині розчісувати ранки ні в якому разі не можна, оскільки це може викликати поширення зараження по всьому тілу.

лікуванняЛікування золотухи вимагає суто індивідуального підходу до кожного хворого. Виходячи з того, що причиною виникнення і розвитку даного захворювання є неправильне або неповноцінне харчування, перше, що необхідно зробити - перевірити раціон хворої дитини.

Найчастіше лікар пропонує батькам прибрати з щоденного меню дитини все солодощі та алергенні фрукти.Це робиться для того, щоб перевести малюка на більш гіпоалергенний раціон або навіть відповідну дієту.

Крім того, не треба забувати і про догляд за шкірою хворого. Всі необхідні консультації з цього приводу можна отримати у таких лікарів, як алерголог, дерматолог і педіатр. Як правило, з шкірними висипами можна ефективно боротися, використовуючи так звану «цинкову мазь», а також препарати «Судокрем» або «Топікрем». Припікати ранки на тілі можна препаратом «Фукорцин».