Маленькі хитрощі: як вивчити словникові слова

Кожен учитель скаже, що словникові слова - це дуже важливо: їх знання допомагає нам навчитися грамотно писати по-російськи. Як допомогти дитині вивчити словникові слова?

Кожна мама уявляє, що таке вивчити з дитиною словникові слова: їх багато, всі вони різні. Часу на те, щоб їх вивчити, йде багато, а результат часто не радує. Що ж робити?


Вчити, звичайно. І намагатися зробити так, щоб зубріння було поменше, а навчання перетворилася в гру. Ось кілька порад, які можуть допомогти впоратися зі складними, але такими потрібними словниковими словами.


· Учитель видав список словникових слів? Відмінно! Подумайте, куди його можна повісити так, щоб була можливість повторювати їх потроху. Відмінний варіант - на стінку в кухні, поруч з тим місцем, де зазвичай сидить дитина. Нехай слова весь час будуть перед очима.


· Відсутній список? Ви можете це зробити самі, так навіть краще. Напишіть 4-5 слів, які зараз проходять в класі, великими літерами.


· Прочитайте слова вголос з дитиною. Якщо слів задали відразу багато, краще робити це невеликими порціями - до десяти слів. Яскравим маркером відзначте літери, які складно запам'ятати.Наприклад, в слові «ЗАЄЦЬ» - підкресліть «Я», «Береза» - відзначте «Е».


А тепер пограємо в ігри зі словами.


Перша гра, геометрична.


Наприклад, нам потрібно запам'ятати, як пишеться слово «МОЛОКО». Складні букви - О, вони круглі. Значить, нам потрібно придумати щось кругле з молоком, наприклад, кругла банку з молоком котиться з гори. Можна навіть намалювати цю банку і придумати про неї історію.


Візьмемо інше слово: «ЗАВОД». Складна буква - А, схожа на трикутник. Значить, можна намалювати трикутне будівля заводу. А якщо перед цим словом було слово «МОЛОКО», можна сказати дитині, що на цьому заводі розливають молоко - в круглих банках. Все це допомагає нам підключати фантазію і робити безликі слова ожили і знайомими.


Друга гра: придумуємо розповіді.


Суть гри в тому, щоб придумати словосполучення, в яких всі складні літери будуть зрозумілими і простими. Наприклад, молоко мокрий. У першому слові буква незрозуміла, а в другому - ніхто не помилиться, напише О. А ось словосполучення на другу букву: молоко в ложці. На заводі підемо завтра. Якщо вийде смішно - це дуже добре: так швидше запам'ятається.


І остання порада: не відкладайте словникові слова на останній день, адже для того щоб слова добре запам'яталися, знадобиться час.