Маленька Японія: сад в японському стилі

Ландшафтний дизайн в японському стилі грунтується на символізмі, у кожній деталі повинно бути своє призначення і глибокий сенс. Візуально розділяється на дві зони: в одній розсаджують рослини, встановлюють камені і декоративні елементи, друга залишається порожньою.

У першій зоні роблять акценти на:

• водойм, це символ позитивної енергії і багатства в Японії. Це може бути струмок (річка нашого життя), водоспад (символ людського життя), ставок, фонтан, головне - присутність води. Чим їх більше, тим краще, ставок можна наповнити рибками, водоспад і фонтан дзюрчанням. По берегах розсаджують вологолюбні рослини.

• Камені, символі вічності, сили і стабільності. Вся територія повинна будуватися навколо каменів.

• стежки, які є символом життєвого шляху, і мостах - символі перешкод і перешкод, які кожен день долаються. Обов'язкова присутність моху, для створення враження про давність і загадковості. Примітно, що міст повинен бути зроблений з цінних порід дерева, щоб, стоячи на ньому, думати про вищі цінності.

• Рослини, джерелах життя і змін. Відповідними для японського саду є вічнозелені хвойні породи.І жоден сад не обійдеться без сакури, вона важлива частина саду в японському стилі і повинна розташовуватися на видному місці. Актуальними будуть і плакуча верба, символ слухняності, клен - символ мудрості і бамбук - символ прагнення вперед. Рослини повинні бути сірого, коричневого або зеленого кольорів. Японці часто обстригають дерева, надаючи їм напівкруглу форму, як символ неба. З квітів можна посадити хризантеми, іриси і півонії.

При створенні японського саду важливо використовувати принцип нерівності. Чи не повинна бути присутнім симетрія. Для рельєфу можна використовувати дрібну гальку, пісок, каміння. Створіть в саду гірську вершину, встановивши один великий і витягнутий камінь вертикально, і спорудити навколо за допомогою каменів поменше схили.

Прикрасьте територію саду елементами декору, низькими заборчиками, скульптурами, пагодами, ліхтарями, альтанками, огорожами з бамбука. Важливим елементом буде спеціальна чаша для обмивання, і навколо неї викладають чорні камінчики. Все це символізує чистоту і непорочність. Не варто забувати і про лавках і воротах, обов'язкових для японського саду. Сховайте своє місце усамітнення від сторонніх очей за допомогою хвойних рослин.

Японці схиблені на символах і варто ретельно вивчити символіки при створенні японського саду.