Маленька ванна кімната: як оформити інтер'єр

Володарі малогабаритних квартир часто змушені вирішувати таку проблему, як брак місця у ванній кімнаті. Однак навіть найменша ванна може виглядати модною, затишною і стильною, якщо добре продумати кожну деталь її інтер'єру - освітлення, кольору, меблі, аксесуари.

Якщо розміри ванної кімнати не радують, проблема багато в чому вирішується правильною організацією освітлення. З боків від розташованого над умивальником дзеркала встановлюються компактні світильники. Це не тільки візуально розширить простір, але і зробить приміщення більш комфортним. Можна обмежитися і одним освітлювальним приладом, великим і потужним, розмістивши його безпосередньо над дзеркалом.

Маленька ванна - не найкраще місце для експериментів з темною фарбою або кахлем, кімната буде здаватися ще менше. Краще вибирати світлі оздоблювальні матеріали, вони не тільки візуально збільшать кімнату, але і створять життєрадісну атмосферу. Щоб обстановка не виявилася занадто нудним, обов'язково варто використовувати і яскраві плями. Наприклад, пожвавлять кімнату різнокольорові рушники, мильниці, пристосування для зубних щіток та інші аксесуари.

У ванній кімнаті невеликих розмірів знайдеться місце лише для найнеобхідніших меблів, яка має компактними розмірами. Для такої кімнати актуальні шафки з дзеркальними поверхнями. Вони візуально збільшують простір і закривають численні лазневі приналежності (зубні щітки, гелі, шампуні, бальзами), що дозволяє не перевантажувати кімнату. Також потрібно максимально задіяти простір стін, розміщуючи на них невеликі полички і гачки.

Іноді доцільно відмовитися від громіздкої ванни на користь компактної душової кабіни. Від розміщення пральної машинки в невеликій ванній можна просто відмовитися або зупинитися на найменшої моделі.

Якщо розміри ванної надто малі і вона абсолютно незручна для мешканців квартири, можна підійти до вирішення проблеми кардинально. Прибравши стіну, що розділяє це приміщення з санвузлом, можна забезпечити додаткове місце, скажімо, для пральної машинки.