Рада 1: Яку зелень можна вирощувати на підвіконні без землі

Вирощування рослин можливо не тільки в грунті. Мало того, навіть найродючіші землі сама по собі, без підгодівлі, не забезпечить рослини необхідними їм поживними речовинами. Тому новий напрямок - гідропоніка - стає все більш популярним.
Гідропоніка дозволяє отримати великий урожай зелені при використанні малої площі. Крім традиційного зеленого лука, який багато хто вирощує за принципом гідропоніки на підвіконні, цим методом можна виростити практично будь-яку пряно-овочеву культуру. На водній основі в живильному середовищі можна виростити кріп і петрушку, кінзу і всі сорти базиліка, рукколу і крес-салат, листові і кочанні салати, розмарин і орегано, м'яту і мелісу, майоран і інші прянощі.

Особливо добре і швидко росте без землі крес-салат. Він не вимагає навіть додавання поживних речовин і виростає в ваті або фланелевою тряпочку, зануреної в воду. Але якщо додати в нього поживних мікро- і макроелементів, листова маса буде більше.

Рослини, вирощені в гідропоніці, ростуть швидше і залишаються здоровими. А часу на догляд за ними витрачається менше.

опис принципу


Сад гідропоніки повинен мати систему або пристрої, які подають до коріння рослини поживні розчини. Як «грунту» використовуються компоненти: керамзит, кора дерев, вермикуліт, перліт. Це середовище просочується поживним водним розчином, який складається з суміші поживних елементів: азот, фосфор, калій, кальцій, магній, мідь, цинк, залізо.

Зрозуміло, при достатньому природному освітленні рослини виходять кращої якості і виростають швидше, але можна вирощувати зелень методом гідропоніки в будь-який час, використовуючи взимку для додаткового освітлення люмінесцентні лампи.

поживна техніка


Суть методу в тому, щоб залити рослини невеликою кількістю живильного розчину, а не подавати розчин постійно. Потримати в розчині кореневу систему слід лише деякий час, а після дати розчину стекти. Потім його можна використовувати повторно стільки разів, поки поживна цінність не знизиться. Потім розчин замінюється на новий.

Як почати


Можна купити готову комплект-систему, але вона коштує дуже дорого. Краще зімпровізувати і створити свою власну систему, яка підійде саме для вас.Тим більше, що нічого складного в принципі гідропоніки немає.

Є багато різних варіантів безпідставного вирощування рослин в домашніх умовах, крім традиційного занурення коренів в живильний розчин і системи поживних фільтрів. Найцікавіший метод передбачає вирощування рослин на повітрі з частим розпиленням розчину на кореневу систему. Такий метод називається аеропоніка.