Яку суму аліментів повинен платити батько

Сімейним кодексом, основним законом, що регулює інститут шлюбу, передбачено обопільне участь батьків у вихованні та утриманні дітей. У благополучному перебігу сімейного життя і спільному веденні бюджету, ви, як правило, не замислюєтеся про пайову участь, вкладати батьками в утримання дітей. Однак якщо вам довелося пройти через розлучення, ви обов'язково зіткнетеся з аліментами.

Яку суму аліментів повинен виплачувати батько дитини?Однозначно відповісти на це питання складно, тому як обставини, що призвели до інтересу в цій темі, у всіх різні. Крім того, в умовах сучасної дійсності, і варіанти цих виплат існують декількох видів. Абсолютно точно з цього приводу можна сказати лише одне - встановити розміри або суми цих виплат може тільки суд.

розміри виплатНа сьогоднішній день основна виплата на утримання дитини для батьків, який розірвав шлюб - аліменти. Якщо у вас одна дитина, розмір аліментів складе 25% від усіх видів доходів на користь того з батьків, з яким залишився проживати дитина. Якщо у вас двоє дітей, розмір виплат повинен бути 33% від усіх видів доходів платника.Якщо у вас троє і більше дітей, утримання аліментів складатиме 50% доходів платника.
Офіційними статтями доходу платника аліментів є всі види його доходів, включаючи заробітну плату, гонорари, пенсії, допомоги по безробіттю, грошового забезпечення.


Якщо ж ваш колишній чоловік відмовляється працювати, він все одно буде платити вам аліменти, які будуть рівні прожиткового мінімуму на дитину.

Ще один вид виплат на утримання дітей - жорстка грошова сума. Як правило, такий вид стягнення грошового утримання на дітей доречний в тому випадку, коли платник не має стабільного доходу. Для визначення розміру виплати у твердій грошовій сумі вам необхідно звернутися в суд, який детально вивчивши всі заслуговують на увагу обставини, призначить обсяг виплати і її тривалість в такому вигляді. При виникненні будь-яких обставин, які не розглядалися судом при первинному призначенні розміру виплат, та чи інша сторона можуть повторно звернутися до суду і після вивчення документів і обставин суд може переглянути призначену раніше суму, як в сторону збільшення, так і в бік її зменшення .


Корисна інформаціяЯкщо ви не розглядаєте в судовому засіданні питання виплати аліментів, ви можете домовитися про добровільну сплату аліментів. У такому випадку рекомендується обопільну домовленість завірити нотаріально, обумовивши сумарний або процентний обсяг виплати і їх періодичність в договорі. У цьому випадку платник самостійно проводити виплати.
Оптимальний варіант в таких випадках - отримувати обумовлену суму поштовим або банківським переказом, оскільки в разі виникнення спірних питань буде необхідно представляти підтверджуючі документи.


Якщо на момент призначення виплати аліментів на вашу дитину йому ще не виповнився один рік, ви можете звернутися до суду із заявою про призначення допомоги не тільки на утримання дитини, а й особисто вам. Призначено воно буде в твердій грошовій сумі і буде виплачуватися до досягнення дитиною одного року.