Якими добривами підгодовувати петунії

Яскраві і пишні кущі квітучої петунії радують око практично все літо, однак, незважаючи на всю невибагливість цієї королеви клумб, петунія потребує правильного і своєчасного догляду, в тому числі і в збалансованій підгодівлі. Грамотно підібрані добрива для петуній допоможе рослинам радувати вас рясним і пишним цвітінням.

Перша підгодівля петуній


Петунії підгодовують добривами в перший раз тоді, коли пройде приблизно два тижні після посіву насіння в грунт. Підживлення допомагає рослинам набрати зелену масу - стебла, листя, і сприяє формуванню куща. Краще використовувати комплексні добрива, багаті азотом і фосфором.


Якщо ви ставите питанням про те, яким добривом підгодувати розсаду петунії, найкраще звернутися в магазин, що спеціалізується на продажу садових або кімнатних квітів. Оптимальним варіантом може стати розчинна суміш, з переважанням фосфору й азоту. Наприклад, відмінно підходять для підгодівлі петуній такі добрива, як «Сад Чудес», «Бона Форте» та «Ідеал».


Також досить ефективними є розчинні у воді сухі добрива, що випускаються у вигляді порошку або гранул, такі як «Плантофол» або «Майстер».


Щоб листя у рослин не жовтіли, необхідно підгодовувати їх добривами, багатими залізом, такими як «Ферон».


Друга підгодівля петуній


Щоб цвітіння петуній було рясним і пишним, не варто забувати про підкірці для бутонів. Елементом, що відповідає за цвітіння, є калій, саме тому слід вибирати ті добрива для петуній, в яких цей елемент міститься.


Щоб петунія була пишною і рунистої, добре використовувати добриво «крісталлон Зелений», обробляючи їм розсаду. Воно являє собою порошок зеленуватого відтінку, який повністю розчиняється у воді. Щоб приготувати живильний розчин, потрібно взяти 1 ч.л. порошку на 5 л води. Розчином необхідно обприскувати рослини 2 рази в 6-8 днів. Під час цвітіння петунії обприскувати не рекомендується.


У період цвітіння необхідно кожні 10 днів вносити в грунт такі добрива, як «Акварин», «крісталлон», «Камера».