Якими способами лікують ерозію шийки матки

Ерозія шийки матки є досить поширеним захворюванням. Для усунення вогнища запалення застосовуються різні методи лікування. Рішення про застосування того чи іншого виду терапії може приймати тільки лікар.

Причини виникнення ерозії шийки маткиЕрозія шийки матки - патологія, пов'язана зі змінами в будові епітелію. Жінка може абсолютно не відчувати жодних симптомів даного захворювання. Діагностувати його може тільки лікар-гінеколог під час огляду. У деяких випадках потрібне додаткове дослідження епітелію за допомогою кольпоскопії.

Причинами виникнення ерозії є механічні пошкодження, пов'язані з родовими травмами, абортами. Пусковим механізмом для її виникнення може стати інфекція.

Незважаючи на те що дана патологія може не завдавати жінці ніякого дискомфорту, лікувати її потрібно. Перед тим як призначити певний вид терапії, лікар повинен оглянути пацієнтку і при необхідності піддати дослідженню зразок зміненого епітелію. Біопсія, як правило, проводиться на 5-7 день циклу.

Методи лікування ерозіїЛікувати ерозію шийки матки можна декількома способами.Якщо уражену ділянку епітелію має невеликий розмір, лікарі, як правило, призначають пацієнтці спеціальні свічки, таблетки. Лікарські препарати пригнічують розвиток певних видів мікроорганізмів, які здатні спровокувати появу ерозії. Як правило, фахівці рекомендують пропити курс певних лікарських засобів не тільки своїм пацієнткам, а й їх постійним статевим партнерам.

Одночасно із застосуванням таблеток, свічок і мазей жінка може використовувати деякі методи народної медицини. Хороший ефект дають спринцювання відварами лікарських трав, а також лікування тампонами, просоченими маслом обліпихи.

Щадні методи лікування фахівці, як правило, рекомендують пацієнткам, які ще не народжували. Хірургічне видалення ураженої епітелію і його припікання для молодих дівчат вкрай небажані, особливо в тих випадках, коли жінка незабаром планує вагітність.

До щадним методам лікування ерозії відноситься застосування таких коагулянтів, як "Солковагін" і "Ваготил". Після їх використання обов'язково призначають препарати, що відновлюють слизову.

Найбільш ефективні методи лікування ерозії шийки матки - фізіохірургіческіх. До них відноситься електрокоагуляція, кріодеструкція, лазерна коагуляція. Електрокоагуляція - це припікання епітелію електричним струмом. Метод кріодеструкції є більш щадним. Він полягає в припікання ураженої ділянки шийки матки рідким азотом.

Останнім часом лікарі активно використовують метод разноволновой хірургії для лікування ерозій. Фізіохірургіческіх терапія підходить далеко не всім жінкам. Як правило, її рекомендують вже народжували жінкам, які найближчим часом не збираються ставати мамами повторно.