Якими способами кидають на гроші в інтернеті

Шахрайство - діяння, передбачене 159 статтею Кримінального кодексу РФ. Під статтю потрапляє також і шахрайство в інтернеті. Але зловити і притягнути до кримінальної відповідальності інтернет-шахраїв дуже складно. Щоб не стати жертвою, треба знати хоча б найпоширеніші види інтернет-шахрайства.

«Афера 419»Найстаріший спосіб обману, що прийшов з «доинтернетовскую» епохи, зараз називається «нігерійські листи». На e-mail жертви приходить лист від закордонного адвоката, хоча це може бути і банківський працівник, і нотаріус, та хоч король у вигнанні. У листі у ввічливій формі тривожним тоном повідомляється про те, що адресат має можливість не безоплатно взяти участь в процесі перекладу великої суми грошей. Господар грошей зробити цього не може, так як у нього немає на це юридичних прав, фізичних можливостей, готівки - потрібне підкреслити. Адресату можуть бути вислані майже справжні документи, бланки з печатками, що не викликають сумнівів у справжності. Розігрується потужний спектакль, в якому беруть участь доларові мільйони, складні трансфери капіталу, звіти по виконаній роботі, і майже під кінець акції виявляється, що у адвоката (нотаріуса) не вистачає $ 50-100 до повного завершення акту передачі грошей.

справжній полковникРізновид «афери 419». Цікавою (або не дуже) жінці приходить лист на сайті знайомств, в асьці - неважливо де, від бравого американського військового, частіше справжнього полковника, з фотографією при чини i нагороди. Зав'язується зворушлива листування. Коли людина по той бік монітора стає близьким і рідним, він робить широкий жест і пересилає коханої зі знайомим дипломатом дорогий подарунок. Неважливо який, головне, що при перевезенні через безліч митниць він застряє на жодному з кордонів. Жінці потрібно тільки вислати невелику суму, щоб залагодити конфлікт. При цьому вона може отримати і квитанції від митниці, і повідомлення від дипломата, і сльозливі вмовляння справжнього полковника - відстануть тільки в тому випадку, якщо запитувана сума буде вислана або полковник, митниця і дипломат будуть твердо послані за відомою адресою. І в тому, і в іншому випадку душевних листів більше не буде.

Страхування від простодушностіЗаробіток в інтернеті - відмінний спосіб зібрати з інтернет-світу по 100 рублів шахраєві на проживання. Схема проста. На пошту приходить лист із привабливою пропозицією пристойного заробітку шляхом виконання нескладних замовлень, іноді навіть додається тестове завдання, наприклад, набрати відскановану сторінку,інших способів оцифровки вони не знають, як видно. Потім надсилається договір, складений за всіма правилами. В кінці договору прописана умова, що потрібно заплатити невеликий страховий внесок. Мотивується це тим, що деякі недобросовісні райтери беруть завдання і пропадають. Внесок, як правило, не перевищує 100 рублів, і відправники гарантують своїм чесним словом повернення його з першої ж оплатою. Абсурд, але працює.

Необдуманий інтернет-серфінгВеликий інтерес для шахраїв представляють e-mail-адреси і номера телефонів, через них можна дістатися до платіжної інформації. Для цього застосовуються різні трюки з сайтами, де випадають вікна з шантажує текстом. Шахраї зазіхають навіть на найсвятіше - акаунти в соцмережах, погрожуючи негайною блокуванням, якщо негайно не надати їм номер телефону, на який буде висланий пароль, що знімає проблему.

проста порадаШахраї грають на поширеною людський слабкості - бажанні швидкої і легкої наживи. Щоб не стати жертвою, необхідно твердо засвоїти, що легких грошей не буває, ну і підвищувати інформаційну грамотність.