Як зробити домашній іконостас

Кожен будинок - маленький храм. І в ньому повинен бути свій іконостас. Але повісити ікони просто так, щоб було красиво, не можна. Є певні правила розміщення святинь в приміщенні.
Вам знадобиться
  • - аркуш ватману;
  • - фломастери;
  • - клей;
  • - ікони.
Інструкція
1
Перед тим, як вішати в будинку ікони, освятите приміщення. Перший раз це повинен робити тільки служитель церкви. Батюшка обійде всі кімнати, читаючи молитви, і покропить стіни святою водою. Після цього Таїнства в будинку не повинно відбуватися гріховних справ - пияцтва, тютюнопаління, лихослів'я. Інакше обряд доведеться проводити заново.
2
Ікони, куплені в сувенірній крамниці, потрібно обов'язково посвятити в церкві. Тільки після цього їх можна вішати вдома. Святині, придбані в православному храмі, повторно освячувати не треба.
3
Кріпити ікони потрібно на стіні, яка виходить на схід або південний схід. Пов'язано це з тим, що людина молиться має дивитися до тієї сторони світла, де сходить сонце. З тієї ж сторони віруючі чекають друге пришестя Ісуса Христа. Якщо підходящої поверхні в будинку немає - орієнтуйте святині на найближчу церкву.
4
для іконостаса буде потрібно кілька святинь.Два зображення Спасителя, два - Пресвятої Богородиці, ікона Благовіщення Пресвятої Богородиці, ікони Іоана Предчеті, шанованих святих і двунадесятих свят.
5
Візьміть лисиць ватману і намалюйте в центрі Царські врата (двері, через які Ісус Христос невидимо проходить у святих Дарах). На них прикріпіть ікону Благовіщення Пресвятої Богородиці. Праворуч від святих дверей повісьте лик Спасителя, зліва - Пресвятої Богородиці. Це основний, середній ряд іконостаса.
6
Святковим називається ряд святинь, розташований над Царськими вратами. Додайте там ікони дванадесятих свят.
7
Деісусний чин - самий верхній ряд ікон. У центрі прикріпіть велике зображення Спасителя. Праворуч і ліворуч від нього - лики Богородиці та Івана Предчеті.
8
У самій нижній частині іконостаса покажіть Чесний і Животворящий хрест Господній. Його можна вирізати з церковного календаря і приклеїти. Або намалювати самостійно фломастером.