Рада 1: Як зробити домашні тапочки власними руками

Щоб виготовити домашні тапочки, знадобиться ідея, основні інструменти, матеріали і трохи терпіння. Вибір матеріалів, забарвлення і форми тапочок залежить від того, що ви хочете носити - витончені шльопанці або теплі, затишні і оригінальні тапки-шкарпетки.
Вам знадобиться
  • - матеріал для підошви;
  • - тканина;
  • - швейні приналежності;
  • - елементи декору (декоративний шнур, гудзики, паєтки та т.д.).
Інструкція
1
Приготуйте підошву. Згодиться будь-яка устілка потрібного розміру і форми - ви можете використовувати її як основу для тапочок або в якості лекала, за яким ви будете вирізати підошву зі шкіри або замінника. Підошву для теплих тапочок найзручніше робити з повсті - такі тапки будуть теплими, але швидко нанесені. Тому шкіряну підкладку зробити все ж необхідно.
2
Зробіть викрійку верху домашньому взутті. Заміряйте відстань від кінця великого пальця до точки на підйомі ноги, в якій буде закінчуватися верхня частина ваших тапок. Виміряйте відстань від однієї точки підошви до іншої по верхній частині ноги - воно буде приблизно дорівнює ширині підошви, помноженої на два. На щільному аркуші паперу з'єднайте чотири точки, у вас вийде ескіз верхній частині.
3
Виріжте верхню половину тапочок.Візьміть обраний матеріал, прикладіть лекало і акуратно обведіть його контури - вирізуйте деталі строго по лініях. Якщо ви плануєте робити верх з повсті або іншого матеріалу, який швидко витирається, то приготуйте ще дві деталі - підкладку для тапочок (з бавовняної або ситцевій тканини).
4
Зшийте деталі. Щоб з'єднати підошву і верхню половинку якісно, ​​проколіть шилом невеликі дірочки, через які ви потім пропустіть щільну нитку. Зшивайте деталі швом назовні. Не забудьте прошити підошву в області п'яти, обмітали краю.
5
Утепліть тапочки. Якщо ви хочете зробити тапки теплими і затишними, то додайте хутряну обробку - шматочки штучного або справжнього хутра потрібно буде приклеїти до підошви і внутрішній стороні верхніх половинок тапочок. Зверху хутро можна використовувати як декоративну деталь, склавши зі шматочків орнамент.
6
Прикрасьте готові тапочки. Зовнішній шов обшийте товстої вовняної чи будь-який інший декоративної ниткою, можна використовувати нитки контрастних відтінків. Верхнє полотно тапочок можна прикрасити аплікацією зі шматочків тканини і шкіри, розшити бісером або обв'язати гачком.Виготовте з ниток помпони, зв'яжіть їх між собою і, проколів верхню частину тапочок, закріпіть зсередини, зав'язавши вузлом. Пропустіть атласну стрічку через бічні краю і зав'яжіть зверху кокетливим бантом.