Як зробити домашнє вино в 2018 році

Для виготовлення домашнього вина необхідно сировину, цукор, для деяких видів ягід - винні дріжджі, тара, ємності і дотримання технології приготування. Ще знадобиться час - від півроку, щоб вино вистоялося і стало придатним до вживання.

сировина


Сировина має бути хорошої якості. Не варто робити вино з підгнилих, зіпсовані плодів і ягід. Вони повинні бути не перезрілими, що не пошкодженими і придатними в їжу. Найкраще готувати вино з винограду спеціальних сортів. Але якщо немає такої сировини, підійде будь-хто. З синього винограду вийде червоне вино, з жовтого - біле, з червоного - рожеве. Можна методом купажування змішати соки винограду різного кольору і отримати цікаві відтінки і смаки.

Крім винограду, можна готувати вино з будь-яких садових і лісових ягід (малини, ожини, черешні, вишні, смородини, агрусу, полуниці, суниці, брусниці), а також з плодів - від яблук, слив та абрикосів.

Тара та посуд для домашнього вина


Ідеально для приготування вина використовувати дерев'яні бочки з дуба. Оскільки в місті ця тара не завжди доступна, можна робити вино в скляних бутлях, які герметично закриваються пробками.У пробках необхідно виконати отвори і вставити гумові трубки, герметично закривши краю отвору в місцях зіткнення з трубкою. Для готового вина можна використовувати пляшки з закручуються кришками або пробками. Головна умова - стерильність.

приготування вина


Крім фруктів і ягід, знадобиться цукор. Кількість його залежить від міцності напою, який ви хочете отримати. Чим вино солодше, тим міцніше. У вині стандартної фортеці 9-12 градусів цукру - 20-25%. Далі необхідно вибрати приміщення, в якому вино буде бродити і вистоювати. Температура повітря в ньому повинна бути + 20 ... 25 ° С, без великих коливань.

Спочатку з сировини слід отримати сусло, яке потім повинно перебродити, осветлиться і вистоятися.

Мити сировину перед початком приготування вина можна. На поверхні фруктів і ягід присутні бактерії, завдяки яким буде відбуватися процес бродіння. Якщо вино з винограду, цих бактерій досить. В інші плоди і ягоди необхідно додати винні дріжджі.

Сусло (прозорий сік) найкраще з сировини отримувати на соковижималці. Соковиті ягоди і плоди можна пом'яти толкушкой і віджати вручну через тканину.Що залишився макуха необхідно проварити півгодини і додати відвар до сирого соку. Але спочатку, при необхідності, в сирої сік потрібно додати дріжджі (12 г на літр сусла), потім цукор - 100-150 г на літр соку, в залежності від кислоти сировини.

Коли сік почне бродити (через 2-3 дні), його слід вилити в ємність, яка закривається пробкою з трубкою. Кінець трубки протилежний опускається в ємність з водою. Бродіння буде проходити протягом 2 місяців. Потім місяць вино повинно відстоюватися в прохолодному місці. Після цього акуратно через шланг його зливають в пляшки, закупорюють герметично і дають вистоятися мінімум три місяці при + 10 ° С.