Як зробити домашнє вино з заграв варення

Якщо забродило варення, то не поспішайте його викидати. Приготуйте корисне натуральне домашнє вино. Існує цікавий рецепт, який допоможе приготувати звеселяючий ароматний напій.
Якщо підкиснуло густе варення, то з нього можна спекти пиріг. З такого ж або рідкого роблять слабкоалкогольне вино, міцність якого 10-12%.

Варення готують з різних ягід і фруктів. Вже нікого не здивувати солодкістю, зробленої з папайї, манго, фейхоа. Якщо в будинку є подкісшее варення з цих заморських фруктів, то, приготоване з них вино матиме екзотичний аромат.

Вино з рисомДля слабоалкогольного домашнього напою підійде будь-яке варення, нагорі якого ще не утворилася цвіль.
Не можна для приготування вина використовувати запліснявілі варення. Смак напою буде зіпсований.


Якщо в господарстві є дріжджі з родзинок, то приготуйте напій за таким рецептом. Візьміть:

- 100 г дріжджів з родзинок або 100 г рису;
- 2 літри води;
- цукор - за смаком.

Якщо варення дуже солодке, то останній інгредієнт можна не додавати.

Залежно від кількості варення, перекладіть його в відповідну ємність - в банку, емальовану каструлю або відро.

Не можна перекладати для бродіння варення в алюмінієвий посуд, інакше станеться реакція окислення і в продукт потраплять шкідливі речовини. Використовуйте скляний або емальований посуд.


Якщо варення не дуже солодке, розчиніть кілограм цукор в літрі теплої води, додайте варення, решту води і перемішайте. Покладіть дріжджі або рис, його не промивати.

Отриманий сироп влийте в посуд, він повинен не доходити до країв на третину, адже вино буде бродити. Цей процес в теплому місці почнеться вже через кілька годин. Тару кришкою не прикривається, а накидають зверху тканинне рушник.

Після того як бродіння припиниться, вино потрібно процідити через подвійний шар марлі в скляні банки і поставити доходити.

продовження процесуНа банку надіньте рукавичку з тонкої гуми і проколіть на ній будь-який палець. Можна зробити водний затвор. Для цього закрийте банку пластмасовою кришкою, застроміть в неї голку з медичного набору для крапельниці, а кінець трубки, до якої приєднується система, опустіть на 10 сантиметрів в ємність з водою.

Вино має бродити приблизно 3 тижні. Через день обережно струшуйте його, щоб не утворювалася цвіль.

Коли вино стане прозорим, обережно перелийте його через подвійний шар марлі в іншу тару, не чіпаючи осад. Розлийте вино в пляшки, закрийте кришками і приберіть в підвал або в холодильник на місяць.

Через 30 днів його проціджують і можна почати дегустацію напою. Вино з варення готове.