Як зробити домашнє вино з яблук (особистий досвід)

У цій статті на основі особистого досвіду розглядається процедура приготування домашнього вина з яблук сортів "Антонівка звичайна" і "Анісівка".
Вам знадобиться
  • Соковижималка, бутель (оптимальним обсягом є тара на 10 або 20 літрів) з пластмасовою кришкою і трубкою, каструлі (інша посуд), немитий родзинки, цукор, яблука.
Інструкція
1
Спочатку, необхідно зібрати яблука достатньою стиглості, і бажано не пошкоджені шкідниками або процесом гниття. Оптимальним часом збору яблук сорту "Антонівка" для виробництва з них домашнього вина є середина серпня - середина вересня, в залежності від погодних умов. Збір яблук сорту "Анісівка" проводиться на кілька тижнів пізніше. На 10-літровий бутель вина необхідно зібрати мінімум 4-5 відер яблук.
2
Потім, зібрані яблука необхідно ретельно промити, розрізати навпіл (в разі, якщо плоди занадто великі, то і на чверть), скласти їх в приготовані чашки (каструлі, інший посуд) і поставити поруч з соковижималкою. Також в безпосередній близькості від соковижималки необхідно розмістити бутель, в яку буде остаточно зливатися яблучний сік, ложку для зняття піни, тари для яблучної вичавки (залишків), і яблучного соку.
3
Наступними діями є безпосереднє приготування яблучного соку, і переливання його в бутель. Бажано зливати сік через марлю складену кілька разів. Бутель повинна бути наповнена не більше, ніж на 3/4 від її обсягу. У 10-літровий бутель після заповнення її яблучним соком, необхідно додати 1 кілограм цукру (можна і більше), 300-400 грам немитого родзинок, і розмішати все її вміст. Після додавання всіх інгредієнтів на бутель одягається кришка з трубкою, котре необхідні для успішного бродіння підготовленого виноматеріалу.
4
Бутель ставиться на кілька тижнів в тепле приміщення, потім переміщається в більш прохолодне місце (підвал, балкон і ін.). Поруч з пляшкою ставиться пляшка з водою, в яку повинна бути опущена трубка бутлі.
5
Вичікуємо 2-3 місяці, витягуємо бутель, розливаємо її вміст по банкам (пляшках), або безпосередньо вживаємо вийшло домашнє яблучне вино.