Як зробити домашнє вино із сливи

Вино, приготоване своїми руками, буде набагато корисніше і смачніше купленого в магазині. У домашньому вини відсутні хімічні добавки, адже вона виготовлена ​​з плодів, зібраних у власному саду. Такий напій можна приготувати не тільки з винограду, але і з яблук, вишні, груш, смородини, агрусу та інших плодів і ягід. Хороше вино виходить з слив.
Інструкція
1
Відберіть тільки стиглі плоди, але ні в якому разі не мийте їх. На шкірці знаходяться природні дріжджі, які потрібні для кращого бродіння сусла. Відіжміть сік пресом або соковижималкою. Якщо сливи щільні, для кращого відділення соку роздушіть їх, додайте на 1 кг 0,5 л води і 100 г цукру, після чого поставте в тепле місце для невеликого бродіння. Через кілька днів можна буде легко відокремити пресом сік від мезги.
2
Зробіть закваску, для цього залийте 300 мл теплої води 200 г немитого родзинок. Додайте 50 г цукру, розмішайте до повного його розчинення і поставте бродити. Можна покласти ще жменю м'ятою малини. Закваска готується 3-4 дня. Злийте рідину і відразу використовуйте її в процесі приготування вина.
3
Змішайте сік з цукром в пропорції 3: 1.Якщо ви візьмете його більше, бродіння буде проходити довше. Ще враховуйте вміст цукру і в самих плодах, якщо сливи кислі, то слід збільшити норму. Також, якщо ви хочете отримати солодке вино, спочатку розведіть в соку тільки половину всього цукру, а приблизно через тиждень від початку бродіння поступово додайте решту.
4
Залийте закваску в бутель з суслом і закрийте на водяний затвор. Це може бути ватяна пробка з гнучкою трубочкою, один кінець якої опустіть у посудину з водою. В процесі бродіння по ній буде виділятися вуглекислий газ, а молоде вино уникне контакту з киснем. Поставте бутель в темне тепле місце (20-24 градуса).
5
Перевіряйте, як йде процес бродіння, герметичність водяного замку. Коли перестануть виділятися бульбашки, а вино стане освітлюватися, злийте його тонким шлангом з осаду. Перелийте в новий посудину по саме горло і заткніть ватою. Поставте в холодний погріб на добу, після чого замініть вату пробкою і залийте парафіном. Зберігайте вино в горизонтальному положенні ще 3 місяці, після чого напій буде остаточно готовий.