Як зробити домашнє масло

Сучасний погляд на продукти харчування значно змінився завдяки розвитку хімії. Мова і про молочні продукти без молока і про м'ясо без м'яса. Боротьба з подібною політикою вкрай важка, в силу адекватних чинників ціни.

Однак для тих, хто хоче їсти добре, смачно і корисно має можливість вибирати. Для цього потрібно всього лише готувати самому. Самостійно зробити майонез, сир і вершкове масло, дуже просто, головне бажання.


Для того щоб зробити домашнє масло потрібно купити жирні домашні вершки. Для цього варто відвідати колгоспний ринок, так не один магазин не запропонує вам потрібного продукту. Вершки краще купувати саме на адміністративно узаконене рику. Робити так потрібно тому, що продукція на цих ринках проходить відповідну перевірку.


Отже, ви купили літр таких вершків, потім потрібно поставити їх в холодильник. У холодильнику вершки застигнуть, і будуть походити на дуже густу сметану. В принципі, ви можете використовувати вже їх в якості масла. Вершки від готового звичного масла відрізняються вмістом рідини. Ваше завдання прибрати цю рідину. Для цього був придуманий сепаратор, за допомогою якого і роблять масло в промислових масштабах. Однак не у кожного вдома є цей мудрований агрегат, тому скористайтеся міксером. Весь процес можна організувати так:


1. Візьміть велику миску і викладіть в неї застиглі вершки.


2. Візьміть міксер або блендер і починайте збивати вершки. Збивати потрібно на малій швидкості, поступово збільшуючи її.


3. В процесі обробки маса почне збільшуватися в об'ємі, тому ми і взяли миску побільше.


4. Збивати масу потрібно 10-15 хвилин, поки на поверхні не проступить жовтий, зернистий малюнок.


5. Продовжуйте збивати і ви побачите, що з маси почала виділятися рідина. Це не що інше, як маслянка. Сколотини потрібно зцідити і використовувати після для хліба або печива.


6. Зцідити сколотини потрібно дуже акуратно, щоб не втратити ваш дорогоцінний масло. Для цього візьміть марлю і скрутіть в кілька шарів. Вистелити цієї марлею друшляк і викладіть в нього масляну масу. Маслянка почне йти відразу, проте вам потрібно зібрати марлю з боків і віджати масу, щоб рідини не залишилося в пустотах масла.


7. Отримане масло викласти в форму і поставити в холодильник.


Як бачите зробити домашнє масло просто. Весь процес не займе більше півгодини, що дуже радує і спрощує ситуацію. Приємного вам апетиту.