Як зробити домашнє масло

Домашнє вершкове масло - екологічно чистий, багатий вітамінами і мікроелементами, досить стійкий в зберіганні продукт. Його використовують як в повсякденному, так і в дієтичному харчуванні.
Вам знадобиться
    • 10 л свіжого домашнього молока
Інструкція
1
Візьміть свіже домашнє молоко. Процідіть його через марлю, складену в 4 рази. Молоко можна залишити в одному посуді або розлити в кілька чистих скляних банок.
2
Накрийте посуд з молоком чистою тканиною і залиште її при кімнатній температурі на 2-3 дні. За цей час молоко скисне. У скляній банці буде чітко видно межу між кислим молоком і сметаною.
3
Зніміть сметану ложкою в окрему скляний або емальований посуд. Робити це потрібно акуратно, намагаючись не змішати сметану і кисле молоко.
4
Збийте сметану за допомогою міксера. Спочатку швидкість міксера повинна бути максимальною. У процесі збивання утворюються грудки вершкового масла, які будуть налипає на лопаті міксера. Їх необхідно знімати, зупинивши роботу міксера. Як тільки почнеться процес утворення олії, швидкість міксера необхідно знизити до середньої, а потім до мінімальної.Збивання слід припинити, коли робота міксера стане практично неможливою і обсяг вершкового масла перестане збільшуватися.
5
Відцідіть сколотини, що утворилася в процесі збивання масла, в окремий посуд. Виливати її не слід, тому що цей знежирений молочний продукт багатий вітамінами, мінеральними солями і може бути використаний в їжу в якості напою, основи для окрошки або млинців.
6
Налийте в посуд з вершковим маслом холодну воду і, обережно розминаючи масло руками, промийте його. Зберіть масло в грудку, воду злийте. Повторіть цю процедуру 3-4 рази.
7
Надайте промитий вершковому маслу форму мокрими руками, викладіть його в маслянку і поставте в холодильник. Зберігайте його в закритому посуді. При необхідності тривалого зберігання таке масло можна загорнути в пергамент і помістити в морозильну камеру.