Як зробити вдома камін

камін є символом домашнього затишку і комфорту. Цей атрибут дизайну завжди привертає увагу гостей і створює теплу обстановку. Встановлюючи камін у себе вдома, необхідно враховувати його функціональність, якість і дизайн. Дуже важливо, щоб він підходив до інтер'єру всієї кімнати і мав міцну конструкцію.
Вам знадобиться
  • Вогнетривку цеглу, цементний розчин, шпатель, болгарка, бетон, технічні інструменти, димозбірник.
Інструкція
1
Перед тим як приступити до монтажу каміна, потрібно визначитися з місцем, де він буде знаходитися. Розташувати його краще подалі від вікон і дверей.
2
Далі можна приступити до укладання фундаменту. Підстава каміна має бути добре продумано заздалегідь. Найкраще віддати перевагу стрічковому фундаменту - він не пов'язаний з фундаментом будинку. Відстань до фундаменту повинна складати не менше 25 см. Обов'язково потрібно встановити і ізоляцію від вологи, вода не повинна потрапляти в камін. Необхідно залишати невеликий зазор між фундаментом каміна і фундаментом.
3
Будуючи камін самостійно, підстава вогнища та порталу потрібно виконувати з вогнетривкої цегли.Майданчик призначається для захисту підлоги від випадкового загоряння повинна відступати від порталу спереду 50 см, з боків - 30 см. Глибина вогнища повинна становити близько 50 см.
4
Задню стінку каміна потрібно викладати вертикально, приблизно на висоту 1/3 від статі. Далі стіну потрібно будувати під нахилом, щоб краще відбивалося тепло. Бічні стінки будуються по відношенні до задньої під кутом в 60 градусів.
5
Знизу вгору від топкового простору встановлюється димозбірник зі спеціальною засувкою у верхній частині, яка буде служити для чищення. Там же потрібно провести монтаж димоходу з поперечним перерізом не менше 1/10 від перетину топкового простору. Для кращої тепловіддачі і тяги можна обштукатурити внутрішню поверхню топкового простору.
6
Завершальним етапом монтажу каміна є підключення його до димоходу. Поєднавши вихідний отвір димосборніка з димоходом, можна приступити до зовнішньої обробки каміна, яка залежить тільки від власної фантазії.