Як зробити доповідь з географії

Підготовка до доповіді по географії включає в себе кілька етапів. Вам потрібно буде вивчити інформацію по заданій темі, проаналізувати її і скласти чернетку, який по суті буде рефератом. Після цього текст можна значно скоротити і переробити так, щоб він був цікавий вашої аудиторії. На останньому етапі варто попрацювати над своїми ораторськими здібностями, щоб піднести результат праць в кращому світлі.
Інструкція
1
Знайдіть інформацію по темі, яку вам дав викладач. Намагайтеся використовувати різні джерела - пошукайте відомості в шкільних підручниках, вузівських посібниках, енциклопедіях і наукових статтях, в спеціалізованих журналах і науково-популярних передачах на ТБ-каналах, які присвячені географії. Відберіть найбільш значущі для розвитку даної теми дослідження, прочитайте їх і виділіть основні думки.
2
Складіть реферат-доповідь. У вступі розкажіть про актуальність теми, тобто про необхідність звертатися до неї саме в сучасних умовах. Вступ повинен містити інформацію про новизну вашої роботи. Ви зможете визначити і розписати її, коли реферат буде практично готовий.Новизна може полягати в систематизації розрізнених відомостей, в знаходженні і аналізі нових даних, в особливій точці зору на проблему.
3
В основній частині роботи розкажіть про основні дослідженнях теми. Наведіть тези вивчених вами робіт, позначте сильні і слабкі сторони кожної з них. Систематизуйте зібрані дані і на основі їх аналізу розкажіть про розвиток і сучасний стан проблеми (або ситуації), про яку ви робите доповідь. Кожна теза підкріплюйте достатньою кількістю аргументів з вивчених джерел інформації.
4
У висновку підсумуйте сказане - по можливості, лаконічно. Розкажіть, до яких висновків ви прийшли в результаті вивчення теми, спробуйте спрогнозувати подальший розвиток ситуації. Розкажіть, чи потрібно продовжувати розробку теми, і якщо так - то в якому напрямку варто проводити наукові дослідження.
5
Готовий реферат повинен стати чернеткою для вас. Перечитайте його текст і відредагуйте, залишивши найважливіше. Прочитайте його вголос, щоб переконатися, що укладаєтеся у відведений для доповіді час. Ваша мова повинна бути спокійним і розміреним, з необхідними паузами.
6
Потренуйтеся у вимові тексту. Ви можете почитати доповідь вашим близьким, родичам. Фрази, перевантажені складними оборотами і науковими термінами, переформуліруйте так, щоб вимовляти їх легко, без запинок. Довгі пропозиції розбийте на короткі або розділіть на смислові частини, між якими можна зробити паузу, щоб не збивалася дихання.
7
Коли ви запам'ятаєте основні положення доповіді, розкажіть його перед дзеркалом, чи не підглядаючи в чернетку. Слідкуйте за своєю мімікою і жестами - вони повинні доповнювати текст, але не відволікати від нього.
8
Роздрукуйте текст і позначте в ньому місця, де потрібно робити паузи і наголоси. Можливо, під час доповіді ця підказка вам не знадобиться, але з нею ви будете почувати себе впевненіше.