Як зробити доповідь

Далеко не всі люди на землі прекрасні оратори. Якщо добре підготувати доповідь, Це дозволить компенсувати відсутність ораторської майстерності. І не сумнівайтеся, кожному під силу зробити доповідь так, щоб зацікавити слухачів.
Інструкція
1
Доповідь складається з двох частин - тексту й ілюстрації. Перше, на що необхідно звернути свою увагу - це визначитися з метою свого виступу, що саме ви хочете донести до слухачів. Мета визначається назвою вашого доповідьа. Він повинен складатися з одного речення. Саме в ньому знаходиться тема і мета вашого виступу. Необхідно пам'ятати, що ваш доповідь повинен включати в себе те, що заявлено в назві. Уникайте нецікавих фактів. Кожен слайд повинен мати свій заголовок. Не називайте слайди питальним реченням.
2
Необхідно вивчити текст доповідьа, щоб закінчити свій виступ трохи раніше відведеного вам часу.
вступна частина доповідьа - важлива складова. Дотримуйтесь від простого до складного, почніть з відомих усім фактів, явищ, закономірностей. Щоб зацікавити своїх слухачів, обґрунтуйте актуальність і значимість вашого доповідьа, як дана проблема співзвучна сучасності. Розуміння і увага аудиторії вам буде гарантовано!
3
Під час показу слайдів, які не зосереджуйтесь тільки на них, так як може бути втрачений зоровий контакт зі слухачами.
Якщо ви відчуваєте, що слабшає увагу вашої аудиторії, необхідно поміняти інтонацію або зробити невелику паузу.
В кінці виступу зробіть чіткі висновки, що саме є важливим на ваш погляд.
4
По закінченню доповідьа посиплються запитання. Питання слід чітко повторити, що дасть вам час для розуміння суті питання. Ваше вміння говорити коротко, змістовно, простими реченнями забезпечить вам успіх виступу. Тепер вам не складе великих труднощів правильно зробити доповідь на обрану тему.