Як зробити договір у 2017 році

Для складання і укладання важливого договору, безумовно, варто звернутися в юридичну фірму або принаймні до знайомого юриста, завдяки яким договір стане не тільки грамотним, а й вигідним для вас. Однак не завжди є можливість задіяти юристів. Простий договір зможе скласти кожен за умови проходження декільком правилам.
Вам знадобиться
  • Важливо тримати під рукою чинну редакцію Цивільного кодексу Російської Федерації, яка містить загальні положення про договори і норми, які застосовуються до різних видів договорів.
Інструкція
1
Найлегший шлях - скачати готові шаблони необхідного договору з інтернету. Як правило, мережа пропонує досить велику кількість зразків одного і того ж договору, доступних для скачування. Однак далеко не всі ці зразки добре підготовлені, крім того, зовсім не обов'язково, що в них будуть саме ті умови, які важливі для вас. Якщо ви вибрали такий шлях, то варто завантажити принаймні кілька шаблонів і скласти з них те, що вам підходить.
2
Набагато кращий варіант - скласти договір самостійно. Для цього знадобиться Цивільний кодекс (не весь, звичайно,а тільки розділи, що стосуються загальних положень і договорах і конкретних положень про те договорі, який цікавить вас). Саме його норми допоможуть визначити істотні умови договору, тобто ті умови, без яких договір не може вважатися укладеним. Такий договір легко можна буде визнати неукладеним в суді, і в цьому випадку все одержане за нього доведеться повернути.
3
До істотних належать ті умови, які визнаються такими за законом, тобто прямо в законі повинно бути сказано, що для даного виду договору потрібно узгодити дані умови. Для будь-якого договору істотною умовою є його предмет - те, про що домовляються сторони. З іншими умовами буде трохи складніше, оскільки вони рідко бувають вказані в законі чітко. Але їх можна дізнатися, використовуючи просту логіку. Істотні умови повинні виражати суть договору, без них договір не має сенсу. Наприклад, для договору купівлі-продажу істотними умовами є сам товар (його найменування) і його кількість.

Звернути увагу на істотні умови варто і при складанні договору з допомогою шаблонів, оскільки і укладачі шаблонів не завжди знають істотні умови тих чи інших договорів.
4
Деякі договори вимагають не простій письмовій, а письмовій нотаріальної форми для їх укладення. Це, наприклад, договір оренди нерухомого майна на термін більше одного року. Також в самому договорі можна встановити необхідність його нотаріального посвідчення.
5
Договори між фізичними особами повинні бути підписані цими особами, а договори між юридичними особами підписані особами, які мають право підпису, і скріплені печаткою юридичної особи.