Як зробити дизайн маленького туалету

Туалет - приміщення, на яке при ремонті нерідко вже не вистачає сил і засобів. Його доробляють за принципом «аби закінчити». Де вже тут думати про дизайн. Але навіть самий маленький туалет можна зробити красивим і зручним.

Маленький - це який?

Менше певних розмірів туалети в багатоквартирних будинках просто не будують. Існує стандарт - СНиП. Він спирається на ергономіку і здоровий глузд. Тобто в приміщення повинен вільно зайти доросла людина, сісти там, розвернутися, не зачіпати головою стелю, а ногами і ліктями не впиратися в двері і стіни. Виходячи з цього: мінімальна глибина приміщення 1,2 м, ширина 0,8 м, висота 2,5 (на жаль, за фактом висота може виявитися і менше, якщо господарі вирішують встановити натяжна або підвісна стеля).

Максимальні розміри санвузла не обмежені.

Тому маленьким будемо вважати такий туалет, в якому вміщується унітаз, відносно вільно себе почуває одна людина, в приміщенні можна встановити раковину з гігієнічним душем, неглибокий шафка, бойлер.

Від цього і «танцюємо».

На чолі кута. Завжди враховуємо ергономіку

Унітаз повинен розташовуватися так, щоб відвідувачеві туалетної кімнати було зручно їм користуватися.Щоб засоби гігієни перебували в зоні досяжності, як і раковина з гігієнічним душем (якщо такий є). Для правшів бажано праворуч. Для лівшів, відповідно, ближче до провідної руці. Але якщо вже зовсім ніяк не дозволяє розташування стін і (або) розкладка комунікацій, то можна встановити всі сантехнічні приналежності за принципом «хоч де-небудь, аби тільки були».

Не завжди вони, до речі, потрібні. Якщо ви щиро не розумієте, навіщо людям таке «надмірність», як гігієнічний душ (не кажучи вже про біде), то ... може, він вам і не знадобиться? Хоча навіть самі закостенілі ретрогради з часом визнають: разом з основною функцією у такого душік є й інші переваги. З його допомогою зручно мити унітаз, набирати воду для господарських потреб, споліскувати ганчірки, швабри. Те ж і з раковиною. Десятиліттями володарі роздільного санвузла після туалету йшли мити руки в ванну і не замислювалися, що це незручно.

Звичайно, з більшою ймовірністю при ремонті маленького санвузла господарі будуть прагнути встановити всі можливі досягнення цивілізації. А вже якщо щось не лізе, шукати альтернативні рішення.І це правильно! З багатьох складних ситуацій можна знайти вихід. Наприклад, якщо в туалет ніяк не лізе горезвісний гігієнічний душ, замість нього нерідко встановлюють кришку-біде.

Що стосується унітазу, то навісні практичніше і гігієнічніше (хоча б за рахунок того, що під ними легко помити підлогу), а головне - компактніше підлогових. Адже коли мова йде про невеликий туалеті, кожен сантиметр має значення.

Чи можна задіяти кути?

У продажу є кутові унітази і раковини. Іноді вони дуже зручні і реально економлять місце. Але не завжди. У мінімально-допустимому по СНіПам туалеті з кутовий сантехнікою ви можете нічого і не виграти. Візуально приміщення буде здаватися просторіше, а за фактом стане незручним. Ретельно прораховуєте такі нюанси на етапі планування!

З чого зроблені ... стіни в туалеті

Тепер про вибір матеріалів за фактурою і кольором і, власне, дизайні.

Відомий факт: білий, світлий колір в інтер'єрі візуально розширює простір. Однотонна однорідна поверхню теж. Тобто темно-коричневе або синє в квіточку покриття стін однозначно програють білої плитці «без нічого».Всілякі бордюрчики, плитки з малюнками теж візуально зменшать ваш санвузол.

До речі, лише тільки плитку використовувати для обробки стін необов'язково. Стіни в маленькому туалеті можуть бути ще й:

 • пофарбовані;
 • обклеєні шпалерами;
 • оббиті панелями (ламінатом, плиткою ПВХ).

Стелю краще вибирати без «наворотів». Як би наш народ не любив рейкові конструкції, вони «з'їдають» висоту. Можливі варіанти:

 • пофарбувати поверхню;
 • встановити натяжна або підвісну стелю:
 • поклеїти на стелю шпалери або плити ПВХ (але це в крайньому випадку, ці матеріали сильно здешевлюють інтер'єр).

оптична ілюзія

У маленькому приміщенні (особливо - санвузлі) можна «грати» квітами і відтінками поверхонь, візуально розсовуючи стіни, стелю, підлогу. Якщо зробити одну темну стіну, то вона як би відсунеться, весь простір здасться об'ємніше. Покладіть на підлогу темну плитку - і це візуально додасть висоту.

Можна поєднувати відтінки або використовувати контрастні кольори. Тут вже справа смаку. Так само стильно виглядають в маленькому санвузлі:

 • білий з чорним (як і інші різкі контрасти, наприклад, червоний плюс синій);
 • відтінки одного кольору (від світло-бежевого до коричневого, від блідо-рожевого до бузкового і т. п.);
 • класичні інтер'єрні поєднання (сірий плюс рожевий, бірюзовий і шоколадний).

Комунікації і дизайн

Проблема, яка постає, напевно, перед кожним, хто зважився на ремонт: як краще заховати комунікації.

Іноді частина труб закладають в стіну (але тільки якщо це можливо, адже стіни можуть бути занадто тонкими).

Комунікації зашивають в гіпсокартноние конструкції. Виходять такі собі виступи, їх можна використовувати в якості поличок.

Доступ до вентилів можна замуровувати, тому труби за унітазом:

 • закривають жалюзійними дверцятами;
 • приховують за сантехнічним люком (тільки, будь ласка, не використовуйте пластиковий, це здешевить весь дизайн, краще брати невидимий, під плитку);
 • завішують картиною або дзеркалом.

Вся сантехніка повинна бути одного кольору, в ідеалі - відтінку (а їх у одного білого десятки). Встановити синій унітаз і рожеву раковину допустимо тільки якщо така була початкова дизайн-концепція.

оригінальні рішення

Наостанок кілька дизайнерських рішень, які можна реалізувати в маленькому туалеті.

 1. Фотошпалери або шпалери з малюнком (у вигляді книг, видів природи, віконець в інший світ і т. П.) Вони можуть бути доповнені справжніми книжковими полицями, рамами, а тими вже будуть ховатися комунікації.
 2. Постери на стінах, таблички, етикетки.
 3. Несподівані предмети в санвузлі. Наприклад, торшер, чемодан, колекція черепашок та ін. Ідеально, якщо вони будуть не просто так займати місце, а виконувати додаткову практичну функцію (освітлення, зберігання і т. П.).