Як зробити дизайн кухні самостійно

Зробити дизайн кухні самостійно - завдання не з легких. Адже в неї входить не тільки вибір кольору і стилю для оновленої кухні. Але, в першу чергу, ергономічна планування простору, підбір матеріалів і вибір освітлення.

ПлануванняБудь-який проект варто починати зі створення плану. Накресліть його на папері з точною розміткою і розмірами всіх параметрів (стін, дверей, вікон). Визначте, де у вас буде робоча зона, а де обідня. Це просто робити, коли площа кухні достатня - більше 10 кв.м. А зі стандартними площами «хрущовок» і «брежневок» - 6-9 кв.м. доведеться боротися за кожен сантиметр. Тому відразу подивіться, які ніші, кути і підвіконня можна функціонально використовувати в приміщенні.

Плануючи робочу зону, не забудьте про так званий робочий трикутник: мийка, робочий стіл, зберігання продуктів. Пересуванню від однієї точки трикутника до іншої вам нічого не повинно заважати і через нього не повинна проходити лінія руху людей в квартирі. Тоді робота на кухні буде комфортною.

Освітлення робочої зони - теж дуже важливий момент в дизайнерському проекті. Найкраще створити додаткове підсвічування робочого простору за допомогою світлодіодних ламп або точкових світильників.

Обідня зона повинна перебувати окремо від робочої.Тут головне - створити комфорт і зручність. Достатня кількість посадочних місць для всієї родини, вдалий підхід до зони під час подачі страв, гарне, але не б'є в очі освітлення.

Устаткування для кухніЗаздалегідь складіть список всіх побутових приладів і техніки, яку ви хочете бачити в новій кухні. Гарнітур можна купити готовий, особливо якщо у вас великі площі. Або замовити за індивідуальним проектом, підганяючи під ваш метраж і конкретні запити. Другий варіант особливо вигідний для малогабаритних квартир. Вбудовані пральна машина і холодильник можуть зробити простір більш цілісним і більш просторим.

Обідню зону в малогабаритній квартирі можна замінити барною стійкою. Особливо, якщо ви - молода сім'я. Інший варіант - відкидний стіл. Може бути це не найкомфортніше рішення, але для маленьких кухонь іноді це буває єдиною можливістю обідати на кухні всією родиною.

Оздоблювальні матеріалиВибір матеріалів - ще один наріжний камінь дизайн-проекту. Сьогодні будівельний ринок пропонує таку силу-силенну різних варіантів обробки, що вибрати стає все складніше і складніше.Для покриття підлоги ідеально підходить кахель для робочої зони і ламінат високого класу для решти приміщення кухні. Можна використовувати і лінолеум - цей матеріал залишається все так же затребуваний завдяки своїй універсальності, зручності укладання і помірними цінами.

Вибір кухонних фартухів просто може поставити в глухий кут: керамічна плитка, мозаїка, пластикові панелі, штучний камінь, загартоване скло, МДФ та ін. Залишається тільки вибрати те, що підійде вам більше всього за якістю, дизайну і ціні.

стиль кухніСтильовий напрям вашої кухні - це заключний етап проекту. Найголовніше - щоб кухня за своїм дизайном відповідала спільного рішення квартири. Якщо ваш інтер'єр стандартний і не несе в собі ніякої стильової лінії, то і кухню не варто оформляти в яскраво вираженому дизайнерському напрямку.

Для великих і просторих кухонь відмінно підходять масивні і хитромудрі гарнітури під класику або модерн. А ось для малогабаритних приміщень краще всього вибирати меблі і аксесуари в стилі мінімалізму або хай-тек з гладкими площинами і простими лініями, щоб не перевантажувати і без того невеликий простір.