Як зробити дизайн інтер'єру для маленької кімнати

У маленькій кімнаті важко розмістити все необхідне - меблі, предмети побуту, а також якісно продумати її декор. Але ж навіть в мініатюрному приміщенні цілком можливо влаштуватися з комфортом, для чого лише варто послідовно виконати рекомендації експертів.

звільнити простір


Щоб правильно організувати інтер'єр маленької кімнати, насамперед, слід жорстко «прорідити» всі свої особисті речі і предмети побуту. Все, що займає місце і не несе практичної користі, винесіть з приміщення. Це може бути старенька тумбочка, непрацюючий телевізор або стопки газет. Без жалю позбавляйтеся від непотрібних речей в шафі, в столі або на поличках трюмо.

стіни


Важливе значення має колір стін і стелі в приміщенні. Вибирайте нейтральні, неяскраві кольори - персиковий, ніжно-блакитний або салатовий. Якщо вам подобається малюнок на шпалерах, має сенс звернути увагу на невеликий, не дуже строкатий візерунок. Стеля найкраще зробити світлим без будь-якого додаткового декору. Обов'язково розставте акценти: розкладіть на дивані пару яскравих подушок або повісьте на стіну панно в контрастних тонах.

Не нехтуйте гардинами - нехай вони будуть також світлими, проте бажано, щоб їх тон був темніше кольору стін. Якщо ви віддаєте перевагу укладати на підлогу килим, нехай він не закриває всю площу підлоги, а лише позначить центр кімнати, залишивши вільними кути.

меблі


Меблі в невеликому приміщенні повинна бути лаконічною і як можна більш непомітною. При цьому необхідно простежити, щоб кожен предмет інтер'єру ніс функціональне навантаження. Ви не можете дозволити собі придбати виріб, який буде лише прикрашати кімнату, займаючи недозволено багато місця.

Якщо у вас багато речей, які необхідно розмістити в невеликому приміщенні, намагайтеся максимально повно використовувати поверхню стін. Це може бути письмовий стіл з надбудовою, вузький і високий пенал для книг і одягу, меблева стінка і т.д.

Маленькі поради для жителів маленьких кімнатКожна річ у вашій кімнаті повинна мати своє місце. Якщо в приміщенні безлад - відчуття тісноти посилюється. Мініатюрну кімнату бажано якісно висвітлити. Постарайтеся, щоб в ній не було темних кутів, куди не потрапляє світло.

У невеликих приміщеннях бажано використовувати меблі-трансформер. Ліжко, яка ховається в шафу, або розкладний диван прекрасно заощадять площа.

Використовуйте дзеркальні і скляні поверхні. Цей крок дасть можливість візуально розширити простір. Створять стильний і сучасний інтер'єр такі деталі, як скляна стільниця на журнальному столику або дзеркальні дверцята шафи-купе.