Як зробити диван своїми руками

Диван є невід'ємним предметом меблів. Він використовується в якості зручного посадкового місця у вітальні, нерідко замінює ліжко і навіть шафа для складування білизни або взуття. Ціни на дивани різноманітні в залежності від моделі та виробника. Але при бажанні можна істотно заощадити, зробивши його своїми руками.

Речі, зроблені своїми руками, завжди особливо цінувалися: вважається, що майстер вкладає в них свою душу. Це твердження стосується практично до всіх виробів «Hand Made», будь то в'язані вироби, прикраси, іграшки і навіть меблі. Наприклад, є багато цікавих ідей, дотримуючись яких можна перетворити старий, віджилий своє час диван в сучасну модель. Як правило, для цього досить обшити його нової тканиною. Тому не намагайтеся відразу позбуватися від старих меблів, адже часто досить докласти трохи зусиль і фантазії, щоб надати їй новий образ.

Новий диван зі старого

Найпростіший спосіб зробити диван своїми руками - відремонтувати старий. Наприклад, якщо мова йде тільки про потертій оббивці, вирішити це питання не важко. Головне: запастися необхідними матеріалами та інструментами.Для роботи знадобляться:

 • рулетка,
 • ножиці,
 • гобеленова тканину,
 • скоби,
 • меблевий пістолет,
 • поролон.

Перед тим, як приступити до роботи по оновленню дивана, виміряйте його ширину і висоту, а також розміри боковінок сидіння і підлокітники. Придбайте підходящу за кольором і розміром гобеленову тканину. Буде непогано, якщо матеріалу буде трохи більше, «із запасом». Для дивана з жорсткими поверхнями також знадобиться кілька метрів поролону.
Коли необхідний матеріал буде підготовлений, приступайте до роботи. Спочатку необхідно розкрутити весь фурнітуру, роз'єднати, сидіння, спинку, каркас.
У деяких моделях дивана функції спинки і сидіння виконують великі подушки, кожна з яких має правий і лівий край, верх, низ, лицьову і оборотну сторони. При реставрації необхідно обтягнути новою тканиною кожну сторону. Щоб визначити, яка кількість тканини потрібно на подушку, покладіть її лицьовою стороною на лівий край матеріалу. Виріжте матеріал з урахуванням припусків на бічні сторони і загини на краю.

Прикріпіть пістолетом тканину на зворотному частини лівого боку подушки, сформуйте підгин краю.Аналогічно обробіть з правою стороною подушки. Загніть край тканини на оборотну частину верхньої сторони подушки. Після чого залишиться натягнути матеріал на подушку і закріпити пістолетом край. Другий край тканини загортається і кріпиться аналогічно першому. Підніміть тканину (повинен вийти кишеню по обидва боки верху подушки), вирівняйте відворот, накиньте на оборотну частину подушки і закріпіть. Повторіть дії з нижньою стороною подушки.
Таким же способом обшийте тканиною другу подушку.
Перед оббивкою підлокітника (ручки) дивана виріжте поролон за розміром деталі. Обгорніть її поролоном, гарненько закріпіть з усіх боків. Потім потрібно обгорнути бортик тканиною і закріпити. У місці кріплення деталей і знаходження болтів зробіть в матеріалі невеликі отвори (прорізи).

Частина дивана, яка перебуває під сидінням, оббивається окремо. Перед цим не забувайте підвертати краю тканини. Коли всі деталі будуть оббиті гобеленом, залишиться тільки з'єднати їх і закріпити болтами.

Якщо ви збираєтеся оновити диван-книжку, розберіть його на складові частини. Прикладіть до них тканину, відріжте матеріал з запасом на краю і загини.Закріпіть послідовно з усіх боків, попередньо підвертаючи краю. Аналогічно виконайте дії з бічними деталями дивана. Зберіть диван.

Щоб диван був м'якше, перед тим, як його обтягувати, покладіть зверху замість матраца поролон. Перетягніть його шпагатом і тільки після цього обтягували його тканиною.

Користуючись цими нехитрими прийомами, можна успішно подарувати старому дивану друге життя. Дотримуючись цього ж принципу і послідовності, можна оновити і інші види меблів, такі як тахта, софа.

Диван своїми руками

Основними частинами будь-якого дивана є:

 • каркас,
 • бічні частини,
 • спинка,
 • обшивка (тканину).

Каркас може бути будь-яких форм і розмірів. Вони, як правило, залежать від задумки майстра і габаритів приміщення, для яких призначена меблі. Каркас виготовляється з дерев'яних брусів і рейок. Для додання конструкції жорсткості використовують листи ДСП, ДВП або фанери. З'єднуються деталі за допомогою шуруповерта. Стики для надійності промазиваются столярним клеєм. Дерев'яні елементи стягують саморізами. Місця з'єднань для додаткової надійності рекомендують фіксувати металевими кріпленнями.

З дощок виконується рама для каркаса. Щоб готовий виріб було максимально комфортним, виконайте опорну площу з переплетених між собою меблевих ременів. Спочатку вони кріпляться вертикально на рамі, а потім виконується перпендикулярний халепу. При правильному виконанні переплетення, незважаючи на відсутність пружин, такий каркас буде добре пружинити, забезпечуючи лежить на дивані людині комфорт. Замість матраца на каркас кладуть товстий поролон (можна в два шари).

Спинка дивана всередині робиться порожнистої. Форма спинки може бути прямокутної, похилим. Боковинки робляться так само, як і спинка вироби. Лицьову сторону і верх бічних частин, спинки обклеюють поролоновими матами. Клей при цьому наносять по всій оклеиваемой поверхні рівномірним шаром широким пензлем. Щоб поролон схопився, його потрібно щільно притиснути до оклеиваемой поверхні.

Потім за допомогою меблевого степлера залишиться тільки обтягнути кожну частину майбутнього дивана підходящої тканиною і скріпити деталі шурупами і болтами.

Незвичайні дивани зі звичайних речей

Умільці пропонують використовувати для створення меблів підручний і навіть непридатний матеріал. Наприклад, дуже багато порад зараз можна знайти по виготовленню канапок, кушеток з пластикових пляшок, старих автомобільних покришок, дерев'яних ящиків, які використовуються для перевезення овочів і фруктів. Такі незвичайні вироби можна поставити в альтанці, на веранді і навіть в квартирі, якщо вони вдало впишуться в інтер'єр.

Диван з пляшок

Для виготовлення дивана з пляшок знадобляться:

 • 64 однакових пластикових півторалітрових пляшок,
 • 1 лист фанери,
 • скотч,
 • ножиці або ніж.

Спочатку підготуйте пляшки. З однієї пляшки зріжте верхівку, по довжині рівний третій частині всієї пляшки. Відрізану частину покладіть на дно шийкою вниз. Після чого вставте в цю конструкцію ще одну пляшку шийкою вниз. Так у вас вийде пляшка з двома піддонами. Скріпіть деталі скотчем. З чотирьох таких «бревнишек», ретельно поєднавши їх між собою скотчем, зробіть секцію. З цих міні-блоків і буде складатися майбутній диван.

Таких секцій знадобиться парна кількість, залежно від бажаного розміру майбутнього дивана, але не менше восьми. При бажанні їх може бути і більше, в цьому випадку виріб вийде довшою і ширшою.

Підготувавши необхідну кількість секцій-блоків, з'єднайте їх скотчем в конструкцію бажаної форми і габариту. Приєднайте до виробу спинку з фанери або ДВП (ДСП). Потім обтягніть заготовку поролоном (або декількома старими ковдрами). Закріпіть його і натягніть на конструкцію тканинний чохол. Для цієї мети бажано зшити його заздалегідь, так як прикріплювати тканину до пластиковій основі не рекомендується.

Для виготовлення такого дивана також можна використовувати дволітрові пляшки.

Автомобільні шини - основа для дивана

Чимало порад можна знайти і по виготовленню дивана з відслужили свій вік автомобільних покришок. Їх розмір і дизайн може бути найрізноманітнішим залежно від фантазії майстра.

Для виготовлення дивана знадобиться:

 • 5 дерев'яних брусків,
 • лист фанери,
 • 8 автопокришок,
 • 4 ніжки для дивана,
 • 2 листи поролону товщиною не менше 5 см,
 • болти і гайки (близько 25-30 штук),
 • 4 ніжки для меблів,
 • меблевий степлер,
 • тканину для обшивки.

Скріпіть болтами між собою три покришки. Вони будуть виконувати основу сидіння. Заготівлю покладіть на фанеру і обведіть. Виріжте по мітці. З брусків зробіть каркас, на якому потрібно буде зміцнити сидіння. З боків закріпіть по одній покришці, це будуть боковинки.Ще три покришки з'єднайте між собою і закріпіть їх замість спинки. Щоб конструкція краще трималася, зафіксуйте її брусками. На покришки-сидіння закріпіть фанеру. Зверху покладіть поролон і прикріпіть. Поролон прикріпіть до спинки дивана. Після чого обтягніть тканиною готовий виріб. Приробити знизу до каркасу меблеві ніжки.

Міні-диван з вантажної шини

Оригінальний диван можна виготовити з покришки від вантажної машини. Для нього знадобиться лист фанери. З неї, попередньо окресливши шину по колу, виріжте основу для сидіння. Прикріпіть фанеру на покришку саморізами або болтами. Виріжте спинку довільної форми. Обтягніть спинку і сидіння поролоном. Прикріпіть спинку до покришці. Обтягніть тканиною.
Такий диван ідеально впишеться в будь-яке приміщення.